WhatsApp Karanlık Mod APK – WhatsApp Gece Modu

1

Her telefon kullanıcısının beklediği WhatsApp karanlık modu artık geldi! WhatsApp’a da sonunda gelen karanlık mod ile artık WhatsApp’ı kullanırken gece modunu açıp, hem güzel bir görüntü hem de gözlerinizi yormadan WhatsApp’ı kullanabilirsiniz. Yavaş yavaş her uygulamanın karanlık modu çıktığı gibi WhatsApp‘a da nihayet karanlık mod geldi. Peki WhatsApp karanlık mod nasıl kullanılır? Gece moduna nasıl geçilir? Detaylarıyla WhatsApp karanlık mod apk indir içeriğimizde sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz.

WhatsApp Karanlık Mod APK

Öncelikle belirtmek istiyorum; içeriğimizde anlattığımız WhatsApp karanlık modu nasıl kullanılır ile ilgili bilgiler şu anda Android kullanıcılar için geçerlidir, bundan mütevellit iOS kullanıcıları WhatsApp karanlık moduna şu anda erişememektedir.

Ayrıca bkz: WhatsApp Plus APK

WhatsApp karanlık mod’u kullanabilmek için WhatsApp’ın beta sürümünü APK indirmeniz gerekmektedir. WhatsApp’ın Google Play‘de bulunan beta sürümü için şu anda beta programına alım bulunmamaktadır. Bundan dolayı WhatsApp Beta APK’yı harici bir kaynaktan APK olarak indirmemiz gerekmektedir.

 1. Öncelikle WhatsApp’ı cihazınızdan kaldırıyorsunuz, (yedeklemeleri yapmayı unutmayın!)
 2. Ardından buraya tıklayarak, WhatsApp Beta APK‘yı indirin.
 3. İndirdikten sonra normal bir APK kurulumunu yapın.
 4. Kurulumu tamamladıktan sonra WhatsApp‘ı açın ve numaranızı doğrulayın.
 5. Ardından WhatsApp’ı açtıktan sonra, sağ üst kısımda bulunan “Diğer seçenekler” butonuna basıyoruz. Açılan seçeneklerden “Ayarlar“a tıklıyoruz.
 6. Ayarlara girince karşımıza çıkan menülerden, karanlık modu açacağımız tema ayarlarına girmek için “Sohbetler” kısmına giriyoruz.
 7. Sohbetler kısmına girince bizi karşılayan “Tema” bölümüne bir kez tıklıyoruz ve buradan “Koyu” seçeneğini işaretliyoruz.
 8. Koyu temayı seçtikten sonra gördüğünüz gibi WhatsApp karanlık moda geçiş yaptı ve farklı bir görünüme kavuştu.

Bu temayı genelde kullanıcılar, gece açık temalı uygulamaların gözlerini yormasını engellemek amacıyla kullanmaktadırlar. Bundan dolayı WhatsApp’a yeni gelen bu özellik ile artık bu sorunlarını ortadan kaldıracak ve WhatsApp karanlık modunu rahatlıkla kullanabilecekler. Hiçbir veri kaybı olmadan, orijinal WhatsApp’ı silip, WhatsApp Beta’yı kurabilirsiniz.

Ayrıca bkz: Torrent Tracker Güncel Liste

WhatsApp karanlık mod sayesinde artık geceleri gözleriniz yorulmayacak ve parlaklığı kısmanıza gerek kalmadan WhatsApp’ı rahatça kullanabileceksiniz. Samsung kullanıcılarına çok önceden gelen bu özellik, ilk önce Instagram ile karşımıza çıkmıştı. Nihayet WhatsApp’ta da karanlık modu kullanabiliyoruz. Diğer markalara ait Android cihaz sahipleri, WhatsApp’ın asıl sürümü güncelleme alana dek, Google Play’den beta sürümüne abone olarak veyahutta APK ile indirerek, WhatsApp gece moduna sahip olabilirler. Google Play’de WhatsApp’ın beta sürümü aboneliğinde yer kalmadığı için oraya abone olmanız biraz zor olacaktır. Bundan dolayı en basit yöntem APK olarak edinmek olacaktır.

WhatsApp karanlık modu hakkında soru ve görüşlerinizi yorumlarda bizlere bildirmeyi unutmayın. Kurulum aşamalarında da sorun yaşarsanız bize sorun, cevaplayalım!
1 yorum
 1. Seren diyor ki

  WhatsApp karanlık modu sayenizde kullanabiliyorum, çok teşekkürler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.