CS GO Sistem Gereksinimleri 2020 – CS GO Kaç GB?

25

2000’li senelerden beri süren Counter Strike aşkı, günümüzde halen daha alev alev yanıyor. CS GO sistem gereksinimleri 2020 ile yüksek performanslı bilgisayar istemiyor, bundan dolayı da şu anda oyuncuların oynadığı, unutulmaz bir oyun olma unvanı ile gelişmeye devam ediyor. Bu içeriğimizde sizlere cs go minimum sistem gereksinimleri‘nden bahsedeceğiz. CS GO sistem gereksinimleri minimum donanımlar ile çok rahat olmasa da oynanabilen bir oyundur. Son gelen arayüz güncellemesi ile FPS’lerden şikayetçi olan oyuncular olsa da halen daha piyasadaki güncel oyunlardan daha az sistem özellikleri ile Counter-Strike: Global Offensive oynayabilirsiniz. İşte CS GO Sistem Gereksinimleri 2020
cs go minimum sistem gereksinimleri 2020

CS GO Sistem Gereksinimleri

CS GO minimum sistem gereksinimleri ve önerilen sistem gereksinimleri aşağıda yer almaktadır. Bilgisayar özelliklerinizi biliyorsunuz fakat CS GO’nun gereksinimlerine uygun mu, değil mi bilmiyor iseniz, yorumlara sistem özelliklerinizi yazın ve bizde sizlere sorunun cevabını iletelim.

Ayrıca bkz: CS GO Uçma Kodu

Minimum sistem gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows® 7/Vista/XP
 • İşlemci: Intel® Core™ 2 Duo E6600 veyahutta AMD Phenom™ X3 8750, bunlar yoksa daha iyisi
 • Ekran Kartı: 256 MB, DirectX 9.0 destekleyen bir ekran kartı yeterli olacaktır.
 • Bellek: 2 GB RAM
 • DirectX: Sürüm 9.0
 • Depolama: 15 GB

Önerilen sistem gereksinimleri: Bu sistem gereksinimi, Valve tarafından yayınlanmış, resmi sistem gereksinimleri değildir. Kullanıcıların oluşturmuş olduğu, CS GO önerilen sistem gereksinimleri‘dir.

 • İşletim Sistemi:  Win 7 32
 • İşlemci: Intel Pentium Dual Core E5700 3GHz / AMD Phenom 8750 Triple-Core
 • Ekran Kartı: AMD Radeon HD 6670 or NVIDIA GeForce GT 630
 • Bellek: 2 GB RAM
 • DirectX: Sürüm 9.0
 • Depolama: 7.6 GB Hard drive space

cs go sistem gereksinimleri 2020

CS GO Kaç GB?

İnternette en fazla sorulan bir soru olan “CS GO kaç gb?” sorusunu aslında yukarıdaki sistem gereksinimlerinde sizlerle paylaşmış idik fakat bir CS GO oyuncusu olarak sizlere diskimde, CS GO’nun kaplamış olduğu alanı göstermek istiyorum.
cs go kaç gbCS GO, gördüğünüz üzere benim bilgisayarımda 25 GB’lık bir veri kaplamaktadır. Tabi bunun içerisinde bir çok özel harita vs. bulunmaktadır, bunu da belirtelim. Oyunun yapımcısı Valve’ye göre minimum 15 GB boş bir alana ihtiyacınız bulunmaktadır.

Ayrıca bkz: WhatsApp Plus

CS GO’yu Ücretsiz Oynayabilirsiniz!

Bilgisayarınızın CS GO’yu kaldıracağına inanıyor musunuz? Sistem gereksinimleri ucu ucuna yetiyor veya yetmiyor, oyuna boşuna para vermek istemiyor musunuz? Geçtiğimiz aylarda ücretsiz sürümü yayınlanan CS GO’yu Steam üzerinden indirerek, bilgisayarınızda çalıştırıp, test ettikten sonra satın alabilirsiniz. CS GO’yu satın almadan da oynayabilirsiniz fakat oyun ücretsiz olduğu için seçkin yani satın almış oyuncular ile oynayamazsınız ve bundan dolayı oyun içerisinde hile ile karşılaşma ihtimaliniz artacaktır.

Ayrıca bkz: CS GO Wall Hack Kodu

CS GO Ekran Kartsız Oynanıyor Mu?

CS GO’yu harici bir ekran kartı olmayan bilgisayarda tabi ki oynayabilirsiniz. Yalnız kasma gibi durumlar yaşanabilir. Güncel bir işlemci kullanıyor iseniz ve bu işlemcinin dahili ekran kartı performanslı ile kasmadan da CS GO’yu oynayabilirsiniz.

CS GO Kaç TL?

Counter-Strike: Global Offensive, değişen politikasının ardından tam 7 yıl sonra ücretsiz sürümünü çıkardı. CS GO’yu satın alarak, hesabınızı seçkin yapmak istiyor iseniz, indirimsiz fiyat olarak 77,50 TL ödemeniz gerekmektedir. İndirimlerde bu fiyat daha aşağı inmektedir.

Counter Strike: GO ne zaman çıktı?

Counter-Strike: Global Offensive, en son çıkan sürümünden yıllar sonra 21 Ağustos 2012’de piyasaya Valve tarafından sürüldü.

CS GO Kaç GB Ram İster?

CS GO’nun bilgisayarınızda çalıştırabilmeniz için bilgisayarınızın en az 2 GB belleğe ihtiyacı bulunmaktadır.

Battle Royale oyunların oyun sektöründe büyük bir ilgi ile satın alınması ve oynanmasının ardından, popülaritesini sürdürmek isteyen Counter-Strike: Global Offensive, getirmiş olduğu yeni oyun modu Danger Zone ile istediği tepkiyi ve ilgiyi alamadı. Şahsen gerçekten başarılı olan bu oyun modu, hep aynı şeyleri tekrarlama nedeninden dolayı bir süre sonra insanı sıkıyor ve oynamama isteği doğuruyor. İleride yapılacak olan geliştirmeler ile Danger Zone’un daha başarılı olabileceğini düşünüyorum.

CS GO’nun ücretsiz bir hale gelmesi ve ilginç bir şekilde son zamanlarda pinglerin TR’den oynayan oyuncular için çok iyi değerlerde olması, insanı oyunu oynamaya itiyor. Tabi CS GO sistem gereksinimleri de çok düşük olunca, oyun da ücretsiz olunca oyun kendisini oynatıyor.

Counter-Strike: Global Offensive sistem gereksinimleri ile ilgili olarak soru ve görüşlerinizi yorumlar kısmından bildirebilirsiniz ve yukarıda da belirttiğim gibi; bilgisayar özelliklerinizi biliyorsunuz fakat CS GO’nun sistem gereksinimlerini karşılıyor mu, karşılamıyor mu bilmiyorsanız, yorumlara bilgisayarınızın sistem özelliklerini yazın ve bizde sizlere, bilgisayarınız CS GO’yu destekliyor mu, desteklemiyor mu söyleyelim.

Kaynak: https://store.steampowered.com/app/730/CounterStrike_Global_Offensive/

25 Yorumlar
 1. cabbar diyor ki

  intel core i3 1.70ghz
  amd radeon r5 m330
  csgo 50 fps alır mı?

  1. Yusuf Genç diyor ki

   alırsınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.