Instagram Şifre Kırma – Güncel Bilgiler [2020]

2

Günümüzün en popüler sosyal medya sitesi olan Instagram, gün geçtikçe kendisini geliştirerek yeni rekorlara imza atıyor. 7’den 70’e herkesin telefonunda kurulu olan Instagram, azgın dayıları ile meşhurdur. Kimisi kişisel, günlük hayatını paylaşmak için, kimisi de tasarladığı sanat eserlerini satmak için, kimisi azgın dayıları kullanmak ve faydalanmak için Instagram’da onlarca hesap açıyor. Durum bu şekilde olunca her türlü insan Instagram’ı kullanıyor ve farklı amaçlar ortaya çıkıyor. Örneğin; Instagram şifre kırma nasıl yapılır? Gibi sorular internette çok fazla aranır oldu. Bizlerde sizlere bu içeriğimizde Instagram şifre kırma hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Gerçekten Instagram şifre kırma, Instagram hesap çalma, Instagram şifre bulma işlemleri yapılmakta ve başarılı olunmakta mıdır? 2020’nin en güncel makalesi burada!

Instagram Şifre Kırma

Öncelikle belirtmek isterim ki Instagram şifre kırma işlemi, “kardeşim kuruyorsun programı, kullanıcı adını yazıyorsun ‘enter’a basıyorsun taaak, hacked by SeRsErİ” tarzında bir işlem olmadığından dolayı, hesapların şifresini kırmanız veya bulmanız hiç kolay değil. Üstün derece hack bilginiz var ise Instagram’ın açıklarından faydalanarak hesapları ele geçirebilirsiniz. Unutmayın hiçbir sistem güvenli değildir!

Gel gelelim normal kullanıcıların nasıl Instagram şifresini kırabileceklerine…

 1. Normal kullanıcılar hack bilgisine sahip olmadıkları için, hedef Instagram hesap sahibinin bilgilerine ulaşmaları gerekmektedir. Kullanıcının zaten Instagram kullanıcı adı ortada olduğu için kişi ile yakın biriyseniz, karşıdaki kişinin sevdiği şeyleri, hoşlandığı şeyleri, doğum tarihini, burcunu, sevgilisi veyahutta eşinin adını, tanışma tarihlerini deneyebilirsiniz.
 2. Birinci maddede bulunan bilgileri  deneyip olumsuz sonuç aldıysanız karşıdaki kişinin e-posta bilgilerine ulaşmayı deneyiniz. E-postasına ulaşırsanız, Instagram hesap şifre kırma işlemini tamamlayabilirsiniz. E-postasına gelecek linke tıklayarak, direkt olarak hesaba giriş yapabilirsiniz.
 3. Fake script kullanarak karşıdaki kişinin Instagram hesabının bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu yöntem kesinlikle bir tavsiye değildir, sadece Instagram şifrelerinin nasıl ele geçirildiğinden bahsedilmektedir. İnternette ufak bir araştırma ile bulabileceğiniz Instagram fake script sayfaları, aynı Instagram’ın giriş ekranı gibi olup, bedava takipçi  ve beğeni amaçlı siteler gibi gözüküp, yalnızca bilgileri girilen hesapları çalma hedefindedir. Bu şekilde Instagram hesap şifrelerini kırabilirsiniz. Bu yöntemlerin geneline sosyal mühendislik denmektedir.
 4.  Yine kişinin bilgilerinizi elinizde bulunduruyorsanız, kimlik fotoğrafı gibi tabi bu yöntemleri genelde kendi şifresini unutan insanlar, kendi Instagram hesabının şifresini kırmak amacıyla kullanacaktır, birisinin kimliğine kadar erişiyorsanız artık zaten şifre de sizde vardır :D. Kimlik aracılığıyla Instagram’a başvurarak, hesabınızın şifresini tespit edebilir veya sıfırlayabilirsiniz.

Yukarıda sıraladığımız Instagram şifre kırma yöntemlerini hem mobil hem de bilgisayarlarınız üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Ama dediğimiz gibi tam meşakkatli bir şekilde instagram şifre kırma işlemini yapmak istiyorsanız, hacking bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Onu bilen adamda  şu anda bu yazıyı okuyor olmaz 🙂 .

Ayrıca bkz: Torrent Tracker Güncel Liste

Instagram Şifre Kırma İşlemlerinden Korunma

 • Instagram şifre kırma işlemlerinden korunmak için öncelikle Instagram yönlendirmelerine uygun olacak şekilde yani içerisinde büyük-küçük harf ve sayı bulunan şifre oluşturun. Basit şifreler oluşturmayın; besiktas1903 gibi 😀 .
 • Bunun ardından hesabınızda “İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması“nı açarak, hesabınızın korumasını arttırabilirsiniz. Böylece hesabınıza giriş yapılabilmesi için mobil telefonunuza gelen SMS’te yer alan kodun yazılması gerekmektedir.
 • Instagram beğeni, Instagram takipçi kasma sitelerine kesinlikle giriş yapmayınız! Giriş yapsanız dahi işleminizin ardından hemen şifrenizi temizleyin ve bir üst maddede ki “İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması”nı aktif hale getirin. Giriş yaptığınız sitelerin güvenilir olmasına dikkat edin.
 • Şifrenizi başkaları ile paylaşmayınız.
Evet Instagram şifre kırma adlı içeriğimiz bu şekildeydi. Umarım Instagram şifre bulma hakkında vermiş olduğumuz detaylı bilgiler işinize yaramıştır. Konu hakkında soru ve görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlere bildirebilirsiniz.
2 Yorumlar
 1. Minecraft prosu diyor ki

  instagram şifre kırma 2020 işlemi hakkında detaylı bilgiler için çok teşekkürler

 2. Ercan Taner diyor ki

  Instagran şifre kırma ile ilgili aklımda olan soru işaretlerini bu içerik sayesinde giderdim. Instagram şifre kırma hakkında 2020 yılında bulabileceğiniz en güncel makale.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.