Valorant Nick Değiştirme – Valorant İsim Nasıl Değiştirilir? [Güncel]

1

Valorant nick değiştirme işlemi, League of Legends’tan Valorant’a geçen oyuncular için tam bir kabus haline geldi. Çünkü artık bu hesaplarınız, Riot Games hesabı oldu ve her oyunda aynı ismi kullanmanızın gerektiği bir durum oluştu. Bizlerde sizlere, Valorant nick değiştirme işlemini detaylı olarak, yazılı-görselli ve videolu bir şekilde anlattık.

Valorant, kapalı betadan çıkar çıkmaz oldukça büyük bir ilgi topladı ve kısa sürede yüksek sayıda oynanma rakamlarına erişti. Çünkü hile hurda olmayan, ücretsiz, ücretsiz olmasına rağmen League of Legends gibi efsane bir oyunun yapımcısı olan Riot Games tarafından yapılan ve en önemli noktası “pay to win” olmaması nedeniyle Türkiye ve dünya üzerindeki her oyuncunun ilgisi çeken 5v5 FPS oyunu olmayı başardı. Böylece, kapalı beta döneminde Twitch üzerinde izlenme rekorları kıran oyunun, önümüzdeki günlerde oynanma rekorlarını da kırması beklenmektedir. Tabi ki League of Legends gibi bir oynanma sayıları henüz, şu anlık mümkün değil ama oyun gelecek vaat etmekte ve gelecekte e-spor turnuvaları ile daha büyük bir altyapı sayesinde, gelişim gösterecek bir oyun olduğunu söyleyebiliriz.

valorant nick değiştirmeÇoğu oyuncu, Legends of Legends oyununu oynadığı hesabı ile Valorant’a giriş yapmış durumda ve nick‘lerini de belki de ana şampiyonlarına göre seçmiş durumdalar. Bundan dolayı örnek vermek gerekirse “zedxsmurf” bu adamın ismi sizce Valorant’a uygun mu? Değil, kişiden kişiye değişir tabi ki fakat, oyunu oynamak isteyen oyuncu için de bir rahatsız olma durumu söz konusu olabilir. Bundan dolayı Valorant isim değiştirme işlemini yapmak isteyebilir. Valorant üzerinde de isim değiştirme işlemi, “markete gireyim, değiştirme eşyasını alayım, Valorant nick değiştirme işlemini yapayım” gibi değil! Bundan dolayı birçok oyuncu “Valorant isim nasıl değiştirilir?” diye aramalar yapmaktadır. Bunun için Bordo Klavyeli olarak sizlere harika, detaylı bir makale hazırlamak istedik! Dilerseniz hemen Valorant isim değiştirme işleminin nasıl yapıldığı hakkında detaylı bilgilere geçelim…

Ayrıca bkz: Valorant Para Yatırma

Valorant Nick Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Öncelikle içeriğin devamında bulunan Valorant İsim değiştirme kuralı ve bilmeniz gerekenleri okumanızı tavsiye ederiz. Hemen Nick değiştirme işlemlerine geçelim…

  1. Öncelikle bu adrese girerek, Riot Games’in hesap yönetimi sayfasına giriş yapıyoruz: https://account.riotgames.com/riot-id
  2. Açılan sayfada Riot Games hesabımızla, Valorant isim değiştirme amacıyla giriş yapıyoruz.
  3. Hesabımız ile giriş yaptıktan sonra karşımıza böyle bir sayfa gelmektedir. Burada sol tarafta bulunan “Riot ID” butonuna basarak, Valorant nick değiştirme işlemini yapabileceğimiz menüye giriş yapıyoruz.
  4. Burada karşımıza gelen kısımda, “Mevcut Riot ID” bölümünün hemen sağında bulunan “kalem” işaretine bastıktan sonra “Yeni Riot ID”  bir bölüm açılmaktadır. Burada sol kısma, dilediğiniz ismi yani nick‘i yazıyorsunuz, sağ kısma da herhangi bir 4 basamaklı sayı yazıp, “Gönder” butonuna basıp, Valorant isim değiştirme işleminizi tamamlıyorsunuz.
  5. Gördüğünüz gibi Riot ID’mizi değiştirerek, Valorant nick değiştirme işlemimizi de başarıyla tamamladık. Kırmızı ile sizlere vurguladığımız yerle ilgili hemen bir alttaki başlığı okuyunuz.

Yukarıdaki işlemleri yaparak, Valorant oyununda isminizi direkt olarak değiştirebilme imkanına sahipsiniz. Ayrıca yukarıda yaptığımız Valorant isim değiştirme işleminin videolu halini izlemek için:

Valorant İsim Değiştirme – Kural ve Bilgilendirmesi

Bir üst başlığın 5. maddesinde de gördüğünüz gibi “Riot ID’ni 30 gün içinde değiştirebilirsin.” yazmaktadır. Bu da demek oluyor ki, Riot ID’nizi 30 günde bir değiştirebileceksiniz. Bundan dolayı bu süre çok da uzun bir süre olmadığından dolayı, endişelenmenize gerek yok ama yine de 30 gün beklemek zorunda kalmamak için kesin karar verdiğiniz bir ismi Valorant hesabınıza tanımlamanızı öneririz. Valorant isim değiştirme işlemini sadece aydan aya yapabileceğinizi bilerek, buna göre nick değişikliklerinizi yapmanız sizin yararınıza olacaktır.

Ayrıca bkz: Valorant Dereceli Ne Zaman Açılacak?

Evet, sizlere elimiz yazdığınca Riot Games’in yeni oyunu olan Valorant üzerinde isim değiştirme işlemini nasıl yapabileceğinizi anlattık. Umarız arayışınızda sizlere yardımcı olabilmişizdir. Valorant nick değiştirme hakkında soru ve görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlere bildirebilirsiniz.
1 yorum
  1. bk31 diyor ki

    valorant isim değiştirme için bakmadığım yer kalmadı ya, bi’ nick değiştirme işlemi yapacağız abi, rehber için çok teşekkürler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.