Instagram Dondurma – Kolayca Hesabınızı Dondurun! [2020]

1

Instagram dondurma işlemini sizler için nasıl yapabileceğinizi detaylı olarak içeriğimizde anlatıyoruz. Yaşadığınız problemlerden dolayı veya artık Instagram hesabınızı kullanmama kararını vermeniz gibi durumlardan dolayı instagram hesap dondurma işlemi yapmak isteyebilirsiniz. Bizlerde size instagram hesabı dondurma işlemi nasıl yapılır bunu en detaylı şekilde ve videolu olarak anlatıyoruz. Peki instagram hesap dondurma işlemi nasıl yapılır? Detaylar makalemizde…

Instagram ‘da bulunan hesabınızı kapatmaya çalışıyorsunuz ancak telefonunuzda bulunan Instagram uygulaması üzerinden yapamıyor musunuz? Sizler için en kolay şekilde Instagram dondurma yöntemini bulduk ve rehberini hazırladık. Instagram dondurma linkine tıklayarak karşınıza çıkan sayfadan instagram hesabı dondurma işleminizi kolayca halledebilirsiniz.. Bu işlem sırasında instagram hesap dondurma linki sizi Instagram uygulamasına değil internet sayfasına yönlendirecektir. O yüzden bu yöntemi sizlere masaüstü bir cihaz üzerinden anlatıyoruz fakat siz bunu mobil üzerinden herhangi bir tarayıcıdan da yapabilirsiniz..

Instagram hesabınızı dondurduktan sonra hesabınızı dilediğiniz süre boyunca kapalı tutabilirsiniz. Bu işlem ile Instagram hesabınızı tamamen kapatmanıza gerek kalmıyor. Hesabınızı dilediğiniz zaman tekrar kullanıcı adınız ve şifreniz ile Instagram hesabınıza giriş yaparak açabilirsiniz.

Instagram Dondurma

Aşağıda yapacağımız işlemleri aynen uygulayarak Instagram hesabınızı dondurabilirsiniz. Instagram hesabı dondurma işlemini yaptıktan sonra hesabınız aramalarda gözükmeyecek ve hiçbir şekilde profilinize erişilemeyecektir.

  1. Burada yer alan instagram dondurma linkine tıklıyorsunuz.
  2. Karşımıza aşağıda gördüğünüz gibi bir ekran geliyor, burada Instagram size hesabınızı kapatmanızın sebebini soruyor. Buradan herhangi birini seçiyoruz.
    instagram hesap dondurma
  3. Herhangi bir sebebi seçtikten sonra, Instagram hesabınızı dondurma işlemini devam edebilmek için bizden şifremizi istiyor, giriyoruz. Ardından “Hesabı geçici olarak kapat” butonuna basıyoruz. Bizden tekrardan bir doğrulama istiyor. Buna da “evet” dedikten sonra Instagram hesabımız artık donduruluyor.instagram hesabı dondurma

Yaptığımız işlemlerin ardından, tekrar giriş yaparak hesabını yeniden etkinleştirene dek hesabınız kapalı durumda olacak. Bu dondurma işlemi ile birlikte hesabınız tam olarak gizliye alınacak. Hesabınızda yaptığınız yorumlar ve beğeniler asla görünmeyecektir. Yani bir nevi Instagram hesabınızı tekrar etkinleştirene kadar ortadan silinmiş olacaksınız.

Instagram hesabınızı dondurduktan hemen sonra aktif hale getirirseniz hesabınızı tekrardan dondurmak için 1 hafta beklemeniz gerekiyor.

Instagram hesabınızı dondurmak ve kapatmak arasında bazı farklılıklar vardır. Kapatma işleminin geri dönüşü yoktur hesabınız tamamen silinir. Ancak dondurma işleminde ise hesabınız gizliye alınır ardından hesabınızı şifrenizi girerek tekrar aktif hale getirebilirsiniz. Hesap kapatma yönteminin geri dönüşü olmadığı için pişmanlık duyabilirsiniz. O yüzden sizlere hesabınızı kapatmanız yerine ilk önce hesabınızı dondurmayı öneririz.  Ancak hesabınızı dondururken 1 hafta kuralını da unutmamak gerek.

Instagram Hesabımı Dondurdum, Giriş Yapamıyorum

Instagram hesap dondurma işlemini yaptıktan sonra hemen giriş yapmak isterseniz, giriş yapamıyorsunuz. Hesabınız tam anlamı ile Instagram ortamında gizli duruma düşmediğinden dolayı Instagram, sizden birkaç saat sonra giriş yapmanızı istiyor. 2-3 saatin ardından sonra tekrar deneyerek Instagram’a giriş yapabilirsiniz.

Facebook, Instagram’ı ne zaman aldı?

1 Milyar kullanıcıyı geçen ve her geçen gün kullanıcı sayısını arttıran (%90’ı fake hesap 😀 ) Instagram, Facebook tarafından 21 Nisan 2012 tarihinde satın alındı. Facebook tam 1 Milyar $ (Dolar) karşılığında satın aldı. Üstelik Facebook, Instagram’ı satın aldığında, Instagram’ın yalnızca 30 Milyon kullanıcısı vardı.

Instagram günümüzün Dünya’da ve Türkiye’de en fazla kullanılan sosyal ağı olmayı başardı. Böylelikle Facebook ve Twitter‘ı katlayıp, piyasayı domine etti. Instagram, her geçen gün getirmiş olduğu yenilikler ile kullanıcıları iyice kendinde tutmayı amaçlıyor. Son olarak gelen IGTV ile kullanıcıların artık 1 dakikadan da uzun videoların Instagram üzerinde paylaşılabilmesini sağlamasının ardından YouTube içinde bir tehdit oluşturan Instagram’ın, akıbetinin ne olacağını ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Instagram hesap dondurma hakkında soru ve görüşlerinizi hemen aşağıdaki yorumlar kısmından bize bildirebilirsiniz.

1 yorum
  1. Buse diyor ki

    Instagram dondurma işlemini bi’ türlü yapamıyordum, çok teşekkürler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.