Windows 10 Wi-Fi Şifresi Öğrenme – Görme [2020]

0

Bir yere gitmiş ve orada bilgisayarınızı alıp Wi-Fi şifresini başka biri girmiş olabilir ve sizde bu Wifi’ye telefon veya başka bir cihaz ile bağlanmak isteyebilirsiniz. Peki Wifi şifresini nasıl göreceksiniz? Burada Windows 10 Wifi Şifresi öğrenme başlıklı makalemiz devreye giriyor ve sizlere yardımcı oluyor 😀 .

Microsoft’un en güncel işletim sistemi olan Windows 10 üzerinden sizlere Wifi şifresi görme işlemini anlatacağım. Öncelikle üstte de bahsettiğimiz senaryodaki gibi bir durum başınıza gelmiş ve bu wifi şifresine çok ihtiyacınız olabilir. Bilgisayardan wifi şifresi öğrenme işlemini Windows 10 üzerinden yapmanız için size bir rehber hazırladık. Bu sayede Wifi şifrenizi öğrenerek, diğer cihazlar ile de ağa bağlanabilirsiniz. Windows 10 Wifi şifresi öğrenme işlemini modem arayüzüne bağlanmadan, direkt olarak bilgisayardan kolay bir şekilde aşağıdaki yönergeleri takip ederek yapabilirsiniz.

Windows 10 Wifi Şifresi Görme

Bilgisayardan Wifi şifresi öğrenme işlemini yapacağımız bilgisayar Windows 7, Windows 8 veya başka sürümlerde olabilir fakat aşağı yukarı Windows arayüzü her sürümde aynı olduğu için yine aynı adımları takip ederek Wi-Fi şifrenizi öğrenebilirsiniz.

  1. Öncelikle başlat butonuna basıp, dilerseniz sol tarafta bulunan dişliye tıklayarak veya “ayarlar” diye aratarak, Windows 10 bilgisayarımızın ayarlarını açıyoruz.
  2. Windows 10 ayarlarına girdiğimizde aşağıdaki ekran bizi karşılamaktadır. Buradan “Ağ ve İnternet“e giriyoruz.
  3. Ağ ve İnternet’e girdiğimizde aşağıdaki bilgiler karşımıza çıkmaktadır. Buradan da “Ağ ve Paylaşım Merkezi“ne giriyoruz.
  4. Ağ ve Paylaşım Merkezi üzerinden bağlı oluğumuz Wi-Fi ağına tıklıyoruz (görseldeki işaretli alan).
  5. Burada bağlı olduğumuz Wi-Fi ağının bilgileri yer almaktadır. Wifi şifresini öğrenmek için “Kablosuz Özellikleri“ne giriyoruz.
  6. Bağlı olduğumuz Wifi ağının özelliklerine girdiğimizde, üst kısımdan “Güvenlik” sekmesine tıklıyoruz. Burada karşımıza gelen “Ağ güvenlik anahtarı” kısmında wifi şifremiz yer almaktadır. Buradaki yöntemi uygulayarak, bağlı olduğunuz tüm ağların şifresini görebilirsiniz.

Ayrıca bkz: Et işareti

Bu şekilde Windows 10 internet şifresi öğrenme işlemlerimizi tamamladık. Bu işlemleri Windows 10 üzerinden yapacağınız gibi diğer Windows sürümlerinde de aynı işlemleri uygulayarak yapabilirsiniz. 3. adıma kadar aynı olmayabilir fakat “Ağ ve Paylaşım Merkezi” şu ana kadar olan tüm Windows‘larda (Windows XP, 7,8 vs.) aynı mantıkta ve sistemde çalıştığı için yine aynı işlemler yapılarak wifi şifresini öğrenebilirsiniz.

Ayrıca bkz: instagram dondurma

Windows 10 Wi-Fi şifresi öğrenme konusunda soru ve görüşlerinizi bizlerle, yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.