Valorant “Oyunu Oynamaya İznin Yok” Hatası [Güncel Bilgiler]

3

Valorant, Riot Games‘in yeni gözde oyunu… 2020’ye damgasını vurması beklenen Valorant, artık kapalı beta olarak oynanabilmektedir. Tabi bu kapalı beta, adı üstünde 🙂 , kapalı beta olunca özel insanların erişim hakkı oluyor ve onlar oyunu test sunucularında, test etme imkanına sahip oluyorlar. Valorant’ın en azından çıkış tarihinden önce açık betaya çıkmasını bekliyoruz fakat bunun için herhangi bir açıklama halen daha bulunmamaktadır. LoL’den sonra çıkarmış oldukları 5v5 bu oyun, Twitch‘te (https://www.twitch.tv/directory/game/VALORANT) en çok yayını yapan oyun ve en çok izlenen oyunların arasında yerini kolayca aldı (tabi nasıl olduğunu tahmin edebilirsiniz 😀 $$$). Gel gelelim bu içeriğimizin asıl konusuna, Valorant’ta League of Legends gibi tamamen bir Launcher yani başlatıcı kullanmaktadır. Bu başlatıcıyı Valorant’ın resmi internet sitesi üzerinden indirebilirsiniz.
Valorant Resmi Sitesi: https://beta.playvalorant.com/tr-tr/

Tabi Launcher’ı indirmeniz, oyuna erişebileceğiniz anlamına gelmiyor…

Ayrıca bkz: Valorant İsim Değiştirme

Bu Oyunu Oynamaya İznin Yok

Peki Valorant’ın başlatıcısında, giriş yaptıktan sonra aldığımız “Oyunu Oynamaya İznin Yok” hatası da neyin nesi? Valorant Nasıl oynayabiliriz? Bu oyunu oynamaya iznin yok hatası çözümü nedir? Valorant Oyuna erişilemiyor, neden kardeşim, neden erişemiyorsun?

 1. Tam Valorant‘ın sitesinden Launcher‘ı indirdiniz, çok güzel 🙂
 2. Buraya kadar çok güzel gidiyor değil mi? “Ee, masaüstüne kısayol da geldi, tıklayıp hemen oynayayım”. Giriş yap diyor, “hesabımı oluşturayım veya var olan LoL hesabımla giriş yapayım.
  Girişte yaptık çok güzel…
 3. Evet, beklediğimiz ana geldik. Peki bu sorun nasıl çözülüyor?

Valorant’ı oynayabilmek için özel izne ihtiyacınız var dostlar,  bundan dolayı ya YouTuber ya da Twitch yayıncısı olmanız gerekmektedir. Kısacası oyunu tanıtabilecek bir kitleniz var ise zaten Riot Games sizi bulur, merak etmeyin.

Valorant’ı sizin benim gibi adamlar kapalı betada nasıl oynayacak diye düşünüyorsanız, bunun cevabı da bu:

Twitch üzerinde yayıncılar yayın yapmaktadırlar, bu yayıncıların yayınlarını izleyerek, Twitch’te drop dediğimiz bir şey var, ödül her ne ise, yayını izleyen ve algoritmayı tamamlayan o droplarda (aslında pek bir şey yapmanız gerekmiyor, çok uzun süre izlemelisiniz yanılmıyorsam) kullanıcılara Valorant’ı oynayabilmek için yetki veriliyor.  Bu yetkiye sahip olan oyuncunun hesabına, bu adam Valorant’ı oynayabilir gibi bir yetki veriyorlar ve yukarıdaki gibi giriş yaptığınızda, hata ile karşılaşmıyorsunuz. Yakında bununla ilgili detaylı bir makale yazacağız.

Ayrıca bkz: Valorant Dereceli Ne Zaman Açılacak?

Kısacası şu an bir Valorant Key’iniz yoksa, şu an oyunu kapalı betada iken oynayamazsınız. Riot Games’in oyunu açık betada çıkarmamasının geçerli nedenlerinin olduğuna şüphesiz hepimiz eminiz zaten.

Valorant “oyunu oynamaya iznin yok” konusu ile alakalı soru ve görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Oyunla ilgili farklı konularda makaleler yazmamızı istiyorsanız, yine onları da yorumlar kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.
3 Yorumlar
 1. WuziMu diyor ki

  kesinlikle

 2. Ezel diyor ki

  Benim mailime geldi valorant giriş yap indir tebrikler dedi fakat indirdim oyuna erişimin yok diyor nasıl çözebilirim

 3. bk31 diyor ki

  Valorant kapalı betaya çıkarak sadece prim kastı…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.