WhatsApp Özel Sticker Nasıl Oluşturulur?

1

Geçtiğimiz günlerde beta’dan çıkan sticker özeliği ile Google Play‘de de bir çok özel sticker oluşturma programları ortaya çıktı. Sizde kendinize özel WhatsApp sticker‘ı oluşturmak istiyorsanız ve bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız doğru adrese geldiniz.

Öncelikle sizlere vereceğimiz programı indirmelisiniz ve yönergeleri takip ederek özel sticker‘larınızı arkadaşlarınız, sevdikleriniz ve dostlarınız ile paylaşabilirsiniz.

WhatsApp Özel Sticker Oluşturmak

Yapacağımız işlemler çok kolay ve pek zamanınızı almayacak işlemlerdir. Görselleri önceden hazırlamak sizler için daha iyi olacaktır. Şimdi nasıl özel çıkartma oluşturabileceğimizi öğrenelim…

  1. Sticker Maker adlı uygulamamızı telefonumuza kuruyor ve açıyoruz.
  2. Kurulum işlemlerini tamamladıktan sonra uygulamamızı açıyoruz ve ekranda bulunan “Create a new stickerpack” butonuna basıyoruz. (Bu arada sizde Türkçe buralar ben ingilizce kullandığım için görseller İngilizce)
  3. Paketimizin adını ve oluşturanın adını buraya giriyoruz, buralar pek önemli olmadığı için isimleri sallayabilirsiniz. 
  4. Sizlere verilen slotlara görsellerinizi yerleştiriyorsunuz. En üstte bulunan “tray icon” sticker paketinizin logosudur. 
  5. Slotları görselleri seçerek doldurunuz en az 3 adet çıkartma seçerek bir paket oluşturabilmektesiniz. Çıkartmaları tamamladığınız zaman “Add to WhatsApp” butonuna basarak sticker paketiniz artık WhatsApp’ta yer alıyor. Görsellerde ve videolu anlatımda daha iyi anlayabilirsiniz. 
  6. WhatsApp’ı açtığınızda aşağıda olduğu gibi sticker bölümünde kendi özel çıkartma paketiniz yer alıyor, oradan seçerek kullanabilirsiniz. 


Evet sizlere bu içeriğimiz de nasıl WhatsApp’ta özel çıkartma paketi oluşturabileceğinizi gösterdik. Umarız sizlere açıklayıcı bir rehber olmuştur. Lütfen aklınıza takılan soruları yorum olarak belirtmeyi ve içeriğimizi oylamayı unutmayın.

Belki bu da ilgini çekebilir ?  HeaderTun ile Fatih Ağına Bağlanma

[yasr_visitor_votes size=”medium”]

1 yorum
  1. Celal diyor

    whatsapp sticker yapma konusunda çok faydalı bir içerik olmuş. Teşekkürler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.