WhatsApp Son Görülme Sabitleme (Çok Basit🤞🏻)

0

Herkesin kabusu olan WhatsApp son görülme olayına sizler için kesin bir çözüm getiriyoruz. Bu yöntemimiz ile WhatsApp son görülme sabitleme olayını çözeceksiniz ve artık sizin son görülmenizi takip edemeyecekler. Yapacağımız WhatsApp son görülme sabitleme işlemi için sizler hiçbir program indirmeyeceksiniz. Oldukça basit yöntemlerimiz ile son görülmeyi sabit tutarak, WhatsApp’ı kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu işlemi hem Android hem de iOS cihazlarda uygulayabilirsiniz.

Ayrıca bkz: İnternet Cafe Simulator APK

WhatsApp son görülme sabitleme 2019 iPhone cihazlarda da çalışmaktadır. Biliyoruz birçok yöntem açık kaynak ve kolay programları hazırlanabilir olduğundan dolayı Android için çıkmaktadır fakat bu yöntemi iOS işletim sistemli cihazlarda da uygulayabilirsiniz. Ayrıca diğer ayrıcalıklardan (kendi son görülmenizi kapatarak, başkalarına ait son görülmeyi görme, mavi tık kapama, iki tik kapama, durumlara gizlice bakma gibi ) faydalanmak için WhatsApp Plus uygulamasını yine sitemizden edinebilirsiniz. WhatsApp Plus ile daha birçok avantajı elde edebilirsiniz, hepsi ve daha fazlası yukarıdaki linkte yer alıyor.

WhatsApp Son Görülme Dondurma

WhatsApp son görülme sabitleme işlemi oldukça basit bir işlemdir. Bundan dolayı aşağıdaki adımları teker teker yaptıktan sonra hiçbir sorun yaşamayacaksınız. WhatsApp son görülme sabitleme işleminde durumları göremezsiniz. Yani aşağıda da bahsettiğimiz gibi WhatsApp’ı kullanırken internet bağlantımızın açık olmayacağından dolayı, durumları görüntülemek içinde internet gerekecek ve kullanamayacaksınız. Bunun haricinde arama yapamazsınız zaten herhalde 7/24 sabitlemeyeceksinizdir 😀 .

  1. Öncelikle cihazın tüm internet bağlantısını kesiyoruz.
  2. İnternet bağlantısı hakkında kesin sonuca ulaşmak için direkt olarak cihazı uçak moduna alınız.
  3. Cihazımızı uçak moduna aldıktan sonra artık WhatsApp’ı açıyoruz ve kime mesaj atmak istiyorsak, internet bağlantımız yokken yolluyoruz ve WhatsApp’ı aşağıya alıyoruz. Buraya dikkat edin, WhatsApp’ı kapatmıyorsunuz, aşağıya alıyorsunuz.
  4. Ardından Wi-Fi veya mobil verinizi açarak mesajın otomatik olarak yollanmasını sağlayabilirsiniz.
  5. Yine Mesaj geldiğinde aynı işlemleri yapıp (uçak moduna alma) mesajı okuyup, kendi mesajınızı gönderip, uygulamadan çıkıp, internete bağlanın.

Bu şekilde WhatsApp son görülmenizi sabit tutarak, WhatsApp’ı pek konforlu koşullarda olmasa da kullanmaya devam edebilirsiniz. İşlemlerin hepsi denenmiştir. Bir hata yapmaz iseniz WhatsApp son görülmenizi sabit tutabilirsiniz.

Ayrıca bkz: WhatsApp Plus 2020

WhatsApp Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Bu tarz şeylerle uğraşmamayı tercih edebilirsiniz. Bu durumda WhatsApp son görülmenizi tamamen herkese kapatabilirsiniz. Peki WhatsApp son görülme nasıl kapatılır?

  1. WhatsApp’ı açıyoruz
  2. Sağ üst kısımda yer alan üç noktalı menüye tıklayarak, ayarlara giriş yapıyoruz.
  3. Burada “Hesap” sekmesine giriyoruz.
  4. “Gizlilik”e giriyoruz.
  5. Bu kısımda bizi “Son Görülme” kısmı karşılıyor, burada tercihi “Hiç kimse” olarak ayarlıyoruz.

Böylece WhatsApp son görülmeyi de kapatarak tamamen bu problemden kurtulmuş oluyorsunuz. WhatsApp son görülme saatini durdurma işlemi bu şekildeydi 🙂 .

WhatsApp son görülme sabitleme konusu hakkında soru ve görüşlerinizi yorumlarda bizlere bildirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.