Valorant Arkadaş Ekleme – Nasıl Eklenir? – Etiket Nedir?

0

Valorant arkadaş ekleme rehberimiz sayesinde arkadaşlarınız ile kolay bir şekilde Valorant üzerinde buluşabilir ve eğlenerek Valorant oynayabilirsiniz!

Valorant tüm hızıyla gelişmeye ve oyuncu sayısını arttırmaya devam etmektedir. Valorant‘ın her zaman güncellemeler ile gelişmesiyle birlikte, oyuna gelen yenilikler oyuncuların oynama hevesini aktif tutmakta ve oyuncular, Riot Games‘in yapmış olduğu Valorant’ı severek oynamaktadırlar. Tabi bu tarz 5v5 oyunlar, arkadaşlarla oynanınca ekstra bir tat verdiğinden dolayı genelde oyuncular arkadaşlarıyla oynamak istemektedirler. Peki Valorant üzerinde arkadaş ekleme işlemi nasıl yapılmaktadır? Valorant’ta beraber oynamak istediğimiz arkadaşımızı nasıl oyuna davet edeceğiz ve arkadaş ekleyeceğiz? Sizlere bu sorularınızın cevabını kolay bir şekilde bulabileceğiniz harika bir makale hazırladık!

Ayrıca bkz: CS GO Sistem Gereksinimleri 2020

Valorant Arkadaş Ekleme

  • İlk olarak Valorant arkadaş ekleme işlemi için bilgisayarımızda Valorant’ı çalıştırıyoruz.
  • Valorant’ı açtığımızda, oyunun sağ alt kısmında, görselle de işaretlediğimiz kısımda bir avatar ve üzerinde “+” bulunmaktadır. Bu botuna basıyoruz.
  • Bastıktan sonra karşımıza iki kutucuk çıkarmaktadır. Bu kısımların sol tarafına, arkadaş ekleme işleminde ekleyeceğimiz kişinin Valorant ismini yazıyoruz, sağ kısmına da Riot ID’sini giriyoruz ve yandaki + tuşuna basarak, arkadaşlık isteğimizi gönderiyoruz.
  • Arkadaşlık isteğinin gönderilmesinin ardından sohbet kısmına aşağıdaki gibi bir uyarının düşmesi gerekmektedir.

Bu şekilde Valorant Arkadaş ekleme işlemini yapabilirsiniz. Şimdi birçoğunuzun aklına “bu etiket nedir kardeşim?” sorusu takıldı hemen onu da açıklayalım…

Valorant Arkadaş Ekleme – Etiket Nedir?

Burada yer alan etiketin ne olduğunu öğrenmek aslında çok kolay! Eğer bir arkadaşımız bize istek yollayacaksa, Valorant’ı açıyoruz ve sağ üst kısımda yer alan ismimize fare imlecini getiriyoruz ve Nick+Etiketimiz oraya çıkmaktadır. Alttaki görselde bunu daha iyi görebilirsiniz:

Bir arkadaşımız bizi eklemek istediğinde, bu görseldeki oyuncuyu örnek vermek gerekirse; sol kutuya “lolde oynamazsın“, sağdaki kutuya ise “TR 1” yazacaktır. Bu etiketi kendiniz değiştirmeniz mümkündür, bunun için Valorant İsim Değiştirme içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz. Bu bağlantıdan ayrıca Valorant’taki isminizi de değiştirebilirsiniz.

Valorant Arkadaş Ekleme Sorunu

Valorant üzerinde arkadaş eklersen sorun yaşıyorsanız, muhtemelen aşağıdaki sebeplerden dolayı ekleyemiyorsunuzdur:

  • Yanlış isim yazımı
  • Yanlış etiket yazımı
  • Gerçekten yazdığınız isimde bir oyuncunun olmaması
  • Farklı bir sunucuda oynanıyor olması

En başta bu sorunları kontrol ettikten sonra Riot Games’e bir destek talebi açıp, sorunun çözülmesini talep edebilirsiniz.

Valorant Arkadaş ekleme konusu hakkında soru ve görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.