PUBG Sistem Gereksinimleri (2020) Minimum ve Önerilen Donanımlar

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeler alın, hemen abone olun.

PUBG sistem gereksinimlerini sizler için hazırladık. Hem minimum hem de önerilen donanım bilgilerini içeriğimizde bulabilirsiniz. 2017 yılının mart ayında oyun piyasasına giriş yapan ve daha beta sürecinde olmasına rağmen rekor satış sayıları, çevrimiçi oyuncu sayıları ile tüm oyuncuları ele geçirmişti. Bu içerikte PUBG‘nin bilgisayarınızda çalışması için gereken minimum sistem gereksinimlerini size bildireceğiz. Verdiğimiz bilgilerin yanında oyunun “kaç gb” gibi bilgilerde yer almaktadır.

PUBG’nin Sistem Gereksinimleri Nedir?

Oyunun geliştiriciler tarafından, bir cihazda çalışması için gereken minimum sistem gereksinimleri aşağıdaki gibidir.

Minimum Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: 64-bit Windows Vista / 7 / 8 / 10
 • İşlemci: Intel Core i5-4430 veya AMD FX-6300
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: GeForce GTX 960 2 GB veya AMD Radeon R7 370 2 GB
 • DirectX: 11
 • Depolama: 30 GB depolama alanı

Minimum sistem gereksinimleri, oyunun düşük ayarları ile 720P ve 1080P çözünürlükte almış olduğu performansa göre belirlenmiş, PUBG’nin en kötü bu donanımlar ile oynanması gerekmektedir.

Önerilen sistem gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: 64-bit Windows Vista / 7 / 8 / 10
 • İşlemci:  Intel Core i5-6600K veya AMD Ryzen 5 1600
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 3 GB veya AMD Radeon RX 580 4 GB
 • DirectX: 11
 • Depolama: 30 GB depolama alanı

Oynanış Videosu

PUBG Corporation tarafından pazara sunulan PlayerUnknown’s Battlegrounds, şu anda dolar kuru nedeniyle yapılan zammın ardından 87 TL üzerinden satılmaktadır.

Mobil versiyonu ile piyasayı domine eden PUBG, çıkmasının üstünden 2 yıl geçmesine rağmen popülerliğini her geçen gün arttırarak, yoluna devam ediyor. Özellikle mobil versiyonu ile adeta bir çağ atlayan PUBG, getirdiği özellikler ile oyuncuları oyuna bağlı tutmaya gayret gösteriyor. Erangel haritasının yenilenmesi gibi özellikler kullanıcıların oldukça dikkatini çekmektedir. Bu tarz değişiklikler her zaman oyuncuya yani diğer adı ile kullanıcıya merak duygusu oluşturur ve oyunu oynamıyorsa bile oyna bir geri dönüş için sinyal yollamış olur. Bluehole yani Çinliler bu işi gerçekten çok iyi yapıyorlar.

PUBG Lite’ın çıkması ile birlikte artık bilgisayarınız PUBG Steam versiyonunu kaldırmıyor ise ve PUBG Mobile’ı da emülatör üzerinden oynamaktan sıkıldıysanız, tercihiniz PUBG Lite olmalıdır.

Oyuna halen daha yeni silahlar, arabalar ve yeni mekanikler ekleniyor. Son olarak oyuna Deser Deagle yani Deagle, duvara tutunma gibi de mekanik ve silahlar eklendi.

PUBG ilk çıktığında gerçekten büyük satış rakamlarına ulaştı, bu böyle devam edince zaten satıyoruz diye fiyatta indirime gitmediler ve iyi para kazandılar. 1 yılın ardından oyun Steam’de gerçekten büyük bir indirimle 40 TL’ye satılmaya başladı. Tabi ardından ülkemizdeki kur dalgalanmalarından dolayı fiyatı oldukça artan PUBG yine de satmaktadır 😀 .

PUBG Sistem gereksinimleri bu şekildeydi, soru ve görüşlerinizi yorumlar kısmından bildirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.