Turkcell 9 TL’lik Hotspot Mobil İnternet Paylaşımı Kararını Değiştirdi

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeler alın, hemen abone olun.

Son günlerde gündemi oldukça meşgul eden ve Turkcell’in kendi müşterilerinden hatta kendi operatörleri de böyle bir uygulama yapar diye korkan diğer internet paylaşımı yapan kullanıcılar tarafından çok fazla tepki alan Turkcell, Hotspot internet paylaşımı yapabilmek için ödenmesi gereken zorunlu 9 TL’lik kararından geri adım attı.

Turkcell bu olaya daha farklı bir çözüm getirdi, 9 TL’yi ödememek için yapmanız gerekenleri haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Turkcell’in ilk kararı, mobilden diğer cihazlara internet paylaşabilmek için sizden 9 TL’lik bir ücret alıp üzerine 2 GB hediye internet de verecekti, fakat kullanıcılar tarafından çok fazla olumsuz tepki aldığı için, kullanıcıların  operatör değişimine varacak kadar aldığı büyük kararlardan dolayı 15 Ocak 2019 tarihinde başlayacak bu uygulama değiştirildi.

Bakmak isteyebilirsin! Fatih şifre

İnternetimi ücretsiz paylaşmak için ne yapmalıyım?

Turkcell’in bu uygulamaya getirdiği çözüm “Hızlı Giriş” adında bir site üzerinden gerçekleştirilmektedir. Hızlı giriş global bir uygulamadır ve global adı “Mobile Connect”. Aşağıda bulunan ekranda olduğu gibi her 30 günde bir Hızlı Girişe giriş yapan kullanıcılar internetlerini ücretsiz bir şekilde paylaşabilecekler.

Eğer kullanıcılar bu işlemi gerçekleştirmez ise aylık 9 TL’lik bir tutar ödemeleri gerekecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.