Kata CT S10: Katarina’ya Karşı İyi Olan Şampiyonlar [2020] (Katarina Counter)

2

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeler alın, hemen abone olun.

Bu yazımızda sizlere oyunun en kanser şampiyonlarından biri olan Katarina’nın counter şampiyonlarından bahsedeceğiz. Katarina CT şampiyonları bilmeniz, karşınızdaki orta koridor oyuncusunun Katarina’yı seçtiğinde çok işinize yarayacaktır. Bundan dolayı Katarina CT S10’u sizler için özenle seçtik. Katarinanın özelliklerinden bahsetmeden önce biraz şampiyonun oyun içerisindeki, biraz da kendi deneyimimden bahsetmek istiyorum.

Ayrıca bkz: GTA Vice City Hileleri

Katarina CT

Öncelikle Katarina oynamak hiçte basit değil (en azından Master Yi kadar basit değil 🙂 ) ve karşınızdaki oyuncu, oyunu oynamayı bilmiyorsa çok kolay oyundan düşürebilirsiniz. Katarina öyle bir şampiyon ki kaçmak istesen kaçamazsın, tek yememek için büyü direnci çıksan da kurtulamazsın. Saçma ve aşırı bir hasarı bulunmaktadır. Aşağıda da biraz daha özelliklerinden bahsedeceğiz fakat gerçekten oynamayı bilen için çok sağlam bir şampiyon. Bundan dolayı her türlü Kata ct 2020 yılının en güncel bir şampiyonunu seçmelisiniz.

Katarina Yetenekleri

 • Açgözlü (Pasif): Katarina, diğer yetenekleri ile yere atmış olduğu hançerin üzerine giderek, hançeri alırsa etrafındaki rakiplerine büyü hasarı verir.
 • Sıçrayan Bıçak (Q): Katarina’nın fırlatmış olduğu hançer, rakibe veya rakipler ve minyonlar yan yana ise birbirine sektikten sonra yere saplanır.
 • Ölümcül Çeviklik (W): Katarina, bu yeteneğini kullandığında belli bir süreliğine hızlanır ve yere bir hançer bırakır.
 • Shunpo (E): Katarina, bir anda hedefine ışınlanır. Bu hedefi bir rakip ise ona büyü hasarı verir. Katarina bu büyüsü ile sadece rakibe değil, takım arkadaşı veya minyonlara da ışınlanabilmektedir.
 • Ölüm Çiçeği (R): Katarina gözle görülemez bir hızla dönerek, yakınındaki 3 şampiyona hançerlerini fırlatır ve büyü hasarı verir.

Gördüğünüz üzere manyak bir yeteneği ve pasifi bulunan katarina ile yakın dövüşten uzak durmak lazım yoksa sonunuz pek iyi olmaz 🙂 .

Katarina Counter

Aşağıda Kata ct s10 şampiyonlar bulunmaktadır. Son yamaya özel olarak seçilmiş olan şampiyonlar zaten, neredeyse her zaman katarinayı counter’lamaktadırlar. Katarina CT şampiyonları ve Katarina’nın tek attığı şampiyonları aşağıda sıraladık.

Katarina CT Şampiyonlar

LeBlanc
Fiddlesticks
Lissandra
Malzahar
Diana

Katarina’ya Karşı Güçsüz Şampiyonlar

Karthus
Vel’koz
Veigar
Akali
Nidalee

Katarina CT listemiz bu şekildeydi. Karşınızda bir katarina oynuyor ise veya siz katarina oynuyorsanız bu şampiyonları durumuna bağlı olarak banlayabilirsiniz. Bu şekilde oyununuzu en rahat bir şekilde oynayabilirsiniz. Özellikle dereceli esnek oynayıp, 5 kişi iseniz, hepsini banlayarak, bir koridoru ele geçirebilirsiniz 😀 .

Ayrıca bkz: Irelia CT

Kata ct konusunda soru ve görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. İstek şampiyonun counterlar’ını merak ediyorsanız aynı şekilde yorumlarda bildirebilirsiniz.
2 Yorumlar
 1. Ercan diyor ki

  Kata ct için internette hep eski sezonlar için bilgiler var, burada s9 için şampiyonlar verilmiş. Teşekkürler

 2. Alphan Çağlayan diyor ki

  Karşımıza katarina geldiğinde gerçekten çok sorun yaşıyorum, çok tilt bir şampiyon. Katarina ct şampiyonları bulmakta yardımcı olduğunuz için teşekkürler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.