Fatih Şifre ~ Fatih Ağına Nasıl Bağlanır? [2020]

15

Geçtiğimiz yıllarda okullara Fatih projesi adı altında okullara eklenen internet altyapısı ile bu interneti kullanmak isteyen bir çok öğretmen ve öğrenci olabiliyor, bunun için fatih şifresine ihtiyacımız var. Fakat bu fatih wifi şifresi ağlarına bağlanmak o kadar kolay değil, şifreleri değişebiliyor ve her yerde bulunamıyor. 2019 – 2020 eğitim – öğretim yılında okullarda sınıflarda bulunan “f@tih” modemlerinin güncel şifrelerini sizler için aşağıda belirttik, şifreleri girerek ağa bağlanıp, interneti kullanabilirsiniz. Fatih wifi internet şifresini en güncel hali ile bu sayfada bulabilirsiniz.

Fatih İnternet Şifresi

Fatih ağına bağlanma ve fatih şifre konusunda bu şifreler size yardımcı olacaktır. Aşağıdaki şifre isimlerine tıklayarak şifreleri görebilirsiniz. Her okulun modemleri farklı olabilir, ismi değişik olabilir. Bundan dolayı deneyerek, çalışan şifreyi bulabilirsiniz. Fatih wifi şifre 2020 içeriğimizin ana konusu olan fatih şifre aşağıda yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir! Fatih ağına bağlandıktan sonra YouTube, Instagram, Facebook gibi sosyal ağlara giriş yapmak, internetten özgürce araştırma için Güncel Fatih VPN Ayarları – 2020 başlıklı yazımızdan faydalanabilirsiniz.
 

fatih şifre
fatih şifre
Fatih Şifre 1: !1qaz2WSX3edc4RFV%56
Fatih Şifre 2: F@M2015i#Eb23TC
Fatih Şifre 3: f1@2t34ih5
Fatih Şifre 4: Fatih.1234
Fatih Şifre 5: verdijm@n1453

 

Yukarıda sıralamış olduğumuz şifreleri “Ayarlar > Wifi > f@tih” fatih ağını seçtikten sonra şifrelerden “fatih şifre 1” ile başlayın sırasıyla deneyin, genellikle 1. şifre Türkiye genelinde varsayılan şifre olarak kullanılmaktadır, bundan dolayı belki de diğerlerine hiç gerek kalmayabilir.

Fatih şifresi ve Fatih VPN konularımız ile okullarda MEB tarafından sağlanan engelli interneti aşarak sınırsız bir kullanım hakkına sahip olabilirsiniz. Bunu derslerinize katkısı olması açısından YouTube gibi engelli mecraların fatih şifre ile engelini kaldırıp, sağlayabilir ve ayrıca kendinize kaynak edinmiş olursunuz.
MEB’e ait olan fatih ağına bağlanmak için fatih şifresine ihtiyacınız bulunuyor, bu konuda da Bordo Klavyeli işi devralıyor. Sizlere her sene güncel fatih şifresini ulaştırıyoruz ve ulaştırmaya devam edeceğiz. Bu interneti bir çok öğrenci ve öğretmenler kullanarak okulda internetsiz kalmıyor, eğitim – öğretim lehine kullanmaktadırlar.

İnternete bağlıyım fakat internet yok?

Fatih internet şifresi ile fatih ağına bağlanmanız, internete %100 olarak erişeceksiniz anlamına gelmiyor maalesef. MEB, fatih ağlarında bir filtre uyguluyor ve bu filtreye takılan siteler ve uygulamalara fatih ağı ile erişim mümkün değil. Bunu aşabilmeniz için sitemizin en popüler konusu olan Fatih VPN konusunu ziyaret edip, çeşitli yöntemleri deneyerek fatih ağına, fatih şifresi ile rahatlıkla bağlanabilirsiniz.

Fatih şifre ile okulunuzun internetine bağlanıp sınırsız bir şekilde kullanabilirsiniz.

Fatih Projesi Nedir?

Fatih Projesi, her okul için yüksek hızlı internet altyapıları, okullardaki her derslik için etkileşimli tahta gibi eğitim-öğretim için gerekli olan ana unsurları ulaştırmak adına başlatılmış bir projedir. Fatih Projesi, “Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi”nin kısatılmış halidir. Fatih şifresi ile Fatih projesinin öğrencilere sunmuş olduğu internet ağına bağlanabilirsiniz. Fatih projesinin 5 temel esasları bulunmaktadır: Erişilebilirlik, Verimlilik, Eşitlik (Fırsat Eşitliği), Ölçülebilirlik, Kalite.

Fatih Şifresi Ne İçin Kullanılır?

Fatih şifre ile yapabileceğiniz şeyler aslında Fatih VPN kullanmadan çok kısıtlıdır. Okullarda bulunan Fatih wifi ağında FortiGuard adında bir filtre sistem kullanılmaktadır. Bu filtreleme sistemi de belli kategorilere ait olan siteleri engellemektedir. Durum böyle olunca fatih wifi şifresi elinizde olsa bile fatih ağına bağlanıp bir şey yapamıyorsunuz. Sosyal medya veya önemli internet sitelerine giriş yapamıyorsunuz. Fakat bunu Fatih VPN ile çözebiliyorsunuz. Sitemizde arama yaparak bu programlara ulaşabilirsiniz. Fatih internet şifresi en güncel hali ile bu sayfada yer almaktadır.

Fatih Wifi IP Adresi Alınıyor Hatası

Bu sorunu yaşıyor iseniz muhtemelen ilk başta gelen sorunlardan birisi modemin alabileceği kapasiteden fazla kişi bağlanıyor olabilir. Ardından fatih şifre yanlış yazılmış olabilir, bunu kontrol edebilirsiniz. Bunlardan biri de değil ise cihazınızda, fatih ağına bağlanmaya çalışır iken herhangi bir VPN programı aktif ise kapatıp tekrardan deneyiniz. Bunlarda olmazsa fatih ağını unutarak, sitemizden andığınız fatih şifresi ile tekrardan ağa bağlanmayı deneyiniz. En son çare olarak da telefonunuzu yeniden başlatıp tekrardan bağlanmayı deneyiniz.

(Kaynak: http://fatihprojesi.meb.gov.tr/index.html)

Fatih şifre ile alakalı soru ve görüşlerinizi bize yorumlar kısmından bildirebilirsiniz.

 • Fatih Şifre nedir?

Okullarda bulunan modemlere bağlanmanızı sağlayan Fatih Şifre, sitemizde çeşitleri ile bulunmaktadır.

 • Fatih Ağına Nasıl Bağlanabilirim?

Sitemizde bulunan fatih şifresi ile ayarlardan “f@tih” ağına bağlanabilir, internette özgürce dolaşabilirsiniz.

15 Yorumlar
 1. Erkan Petekkaya diyor ki

  Okulda, okul internetine bağlanmak için şifreyi arıyordum, burada buldum. Fatih şifre için en iyi adres burası, fatih şifresini her internete bağlanmak istediğimde buradan şifreyi alıyorum.

 2. Hasan Yıldırım diyor ki

  tmm

 3. mahsum diyor ki

  Oldu fatih ağına bağlanabildim teşekkürler, sadece hangi fatih şifreyi kullanacağım da biraz takıldım

  1. Yusuf Genç diyor ki

   En güncel fatih şifresi, 1. şifredir. O şifre Türkiye’nin %90’ında çalışmaktadır.

 4. Kexdeep diyor ki

  Birçok yerde aradım böyle karıştırıyolarda karıştırıyolardı ama vurda en sade haliyle vermişisiniz çok teşekkürler

  1. Yusuf Genç diyor ki

   Rica ederim, fatih şifre için doğru adrestesiniz!

 5. Musa diyor ki

  Fatih şifre için araştırmam da her yerde ismini duyduğum Bordo Klavyeli’yi görünce çok sevindim. Hemen bir yorum yapayım dedim.

 6. Ş***ş Master diyor ki

  Fatih şifre için Google’da arama yapıyordum, fatih şifresi‘ni burada buldum. Çok teşekkürler.

 7. erkan diyor ki

  Fatih şifre arayışımda bana yardımcı olduğunuz için teşekkürler

 8. Yusuf Genç diyor ki

  En güncel fatih şifre sitemizde yer almaktadır. Fatih şifresini arkadaşlarınız ile paylaşarak, onların da bu internetten faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

 9. Abdurrahman diyor ki

  Meb Fatih projesi kapsamında devlet okullarında akıllı tahta kurulumu yapmış ve öğrencilere tablet dağıtmıştır. Ayrıca bu teknolojiyi okullara sağladığı internet ağı ile bütünleştirmiştir. Öğretmenlerin ve öğrencilerin bilgiye ulaşması kolaylaşmıştır. Okullarda bulunan akıllı tahtalar Fatih internete kablolu ve kablosuz olarak otomatik olarak bağlanmaktadır. Ayrıca öğrencilere dağıtılan tabletler de Fatih internet ağına bağlanmaktadır. Siz de kendi telefonunuz yada tabletinizden Fatih internet ağına bağlanmak istiyorsanız mutlaka Fatih internet şifresine ihtiyacınız vardır. Fatih internet şifresi bölgeden bölgeye değişiklik gösterebilmektedir. Sadece Fatih internet şifresini bilmek Fatih ağına bağlanmak için yetmemektedir. Ayrıca akıllı cihazınıza sertifika da yüklemelisiniz. Fatih internet şifresi ve daha fazla bilgi için https://bordoklavyeli.net/guncel-fatih-sifresi/

 10. Bera diyor ki

  Abi var ya senin mizacını da çok beğendim senin da**ağına gurban valla var ya çok sğol

  1. Yusuf Genç diyor ki

   Teşekkürler <3

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.