Steam Oyun İade Etme [2020]

0

aSteam’in sunmuş olduğu büyük bir ayrıcalık olan Steam oyun iade etme işlemini sizlere nasıl yapabileceğinizi gösteriyoruz. Steam’de bir oyun almış olabilirsiniz, bu oyun bilgisayarınızda kasıyor olabilir, bilgisayarınız bu oyunu kaldırmıyor olabilir, iade etmek isteyebilirsiniz. Yanlışlıkla satın almış olabilirsiniz, oyunu oynayıp, beğenmemiş olabilirsiniz, yanlışlıkla satın almış olabilir veyahutta başka bir problem yaşamış olabilirsiniz 🙂 . Her neyse bir şekilde iade etmek istiyorsunuz ve Steam oyun iade etme işleminin nasıl yapıldığını araştırıyorsunuz. Öncelikle sizlere Steam oyun iade şartlarını okumanız gerekmektedir, içeriğin devamında bulabilirsiniz. Şimdi işlemlere geçelim…

Ayrıca bkz: Torrent Tracker

Steam Oyun İade Etme

Steam oyun iade etmek aslında çok kolay ve kısa süren bir işlemdir. Steam’i bu işlemlerde kullanıcıya basit bir işlem arayüzü sunmasından dolayı teşekkür ediyoruz 😀 . Oyunlarınızı iade edebilmeniz için tabi ki Steam’in birçok şartı bulunmaktadır. Bunlardan biri de oyunu aldıktan sonra belli bir süre içerisinde iade etmeniz gerekmektedir. Steam iade işlemini yapabilmeniz için aldığınız oyunun bu şartlara uyması lazım. Eğer şartları uyuyor ise Steam size iadenizi, oyunu nasıl aldıysanız (kredi kartı  veya Steam cüzdan kodunuza) iadenizi yapacaktır. Dilerseniz artık Steam oyun iade etme işlemine başlayalım.

Ayrıca bkz: İnternet Cafe Simulator APK

Steam Oyun İade İşlemi Nasıl Yapılır?

Steam’de oyun iade etmek için aşağıdakileri işlemleri takip edebilir, en aşağıda bulunan videolu anlatımı izleyebilirsiniz.

  1. Öncelikle Steam’i açıyoruz. Ardından sol üstte bulunan menülerden “Yardım ➡️ Steam Destek”e giriş yapıyoruz.
  2. Burada bize hangi konuda yardıma ihtiyacımız olduğunu soruyor. Burada oyunlarımız yer alıyor, iade etmek istediğiniz oyunun üzerine tıklayınız. Ben işlemleri Garry’s Mod üzerinden göstereceğim.
  3. Bu kısımda bize sorunumuzu soruyor, “Umduğum gibi değil, hayallerim yıkıldı” butonuna basıyoruz.
  4. Ardından “İade talebinde bulunmak istiyorum” butonuna basıyoruz ve artık Steam oyun iade işlemine başlıyoruz.
  5. Burada aşağıda “Sebep” kısmından herhangi bir sebebi seçin, ardından “Notlar” kısmında bir şey yazmanıza gerek yok, dilerseniz yazın. “Talebi gönder” butonuna basın ve iade talebinizi oluşturun.
  6. Evet bu şekilde Steam oyun iade etme işlemini tamamladık. En geç 2 gün içerisinde iade ücreti nereye istediyseniz (Kredi kartı veya Steam cüzdanınıza) gelecektir.

Steam oyun iade işlemini aşağıdaki videolu anlatımdan daha detaylı olarak izleyip, işlemin nasıl yapılacağını görebilirsiniz. Steam’in bu iade politikası gerçekten çok işe yaramaktadır, size oyunu bilgisayarınıza indirip, test etme imkanı sunmaktadır. Sizlerde bilgisayarınızda bir oyunu test etmek isterseniz, satın alıp, deneyip, iade edebilirsiniz.

Ayrıca bkz: CS GO Aim Hack Kodu

Steam İade Şartları

  • Oyunda geçirdiğiniz süre 2 saati aşmayacak. (2 saat 1 saniye olsa bile iade edemezsiniz)
  • Oyunu satın alım tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade etmelisiniz
  • Oyunu Steam üzerinden bakiyeniz veya kredi kartı ile almanız gerekmektedir. XXX sitelerde bulunan Steam Key ile alımlarınızda iade yapamıyorsunuz.
  • Satın almış bulunduğunuz oyunda VAC ban yememelisiniz.

Yukarıdaki şartları sağlıyorsanız, Steam’de oyununuzu iade edebilirsiniz.

Steam oyun iade işlemi hakkında soru ve görüşlerinizi yorumlar kısmından bize bildirebilirsiniz. Her türlü geri dönüş tarafınıza yapılacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.