Whatsapp Engelleyen Kişiyi Görme [2020]

0

Günümüzde merak ettiğimiz insanları stalk’lamaktan başka bir güzel yöntem var mı ? 🙂 Bugün siz ve biz WhatsApp’ta her zaman, herkesle iyi düşmeye biliriz değil mi ? Bu tarz durumlarda karşılıklı veya tek taraflı engellemeler vs. olabiliyor. Bu durumda sizde karşıdaki kişinin sizi engelledi mi yoksa engellemedi mi diye emin olmak istersiniz. Biz de bu merakınızı en aza indirtecek WhatsApp beni engelleyeni nasıl görürüm adlı bu içeriğimizi hazırladık. Aşağıdaki seçenekleri tek tek inceleyerek kim tarafından engellendiğinizi veya engellenmediğinizi tespit edebilirsiniz.

WhatsApp’ta Engellendiğini Nasıl Anlarsın?

Şimdi sizlere sıralayacağımız yöntemler sayesinde karşıdaki kişi sizi kim blokladı tespit edebilirsiniz.

  1. Son görülme: Karşıdaki kişi şayet sizi engellemeden önce son görülmesini görebiliyor iseniz ve yaşadığınız durumdan sonra son görülme saati ve tarihi göremiyorsanız, sizi bir ihtimal engellemiş olabilir. Bu yöntem için bir diğer alternatif ise kişi gizlilik ayarlarından son görülmesini kapatmış ta olabilir.whatsapp engelleme nasıl anlaşılır
  2. Mesajların gitmemesi (tek tik): Şimdi bu alternatifte kesin bir yargıya varmak doğru değil ama dediğimiz gibi bir sorun yaşandıktan sonra mesajlarınız tek tike düşüyorsa karşıdaki kişi sizi engellemiş demektir. Diğer türlü interneti açık değil ise mesajlar ilk tek tik, karşıdaki kişi internete bağlandıktan sonra çift tik ve mavi tike dönecektir.

    whatsapp beni engelleyeni nasıl görürüm

  3. Gruba ekleme: Bu biraz RİSKLİ olabilir, sizi engellediğini düşündüğünüz kişiyi herhangi bir gruba eklemeye çalışın, ardından bir hata alıyorsanız maalesef engellenmişsiniz demektir.
  4. Profil fotoğrafı: Bu en basit ve en yaygın bir yöntemdir. Her zaman bir profil fotoğrafı olan kişinin bir anda profil fotoğrafı kalktıysa sizi engellemiş olma ihtimali yüksektir. Bu şıktan emin olmak için karşıdaki kişinin WhatsApp profil fotoğrafını ne kadarda bir güncellediğini, her zaman profil barındırıyor mu? gibi bilgileri bilmeniz gerekebilir. Bunlardan eminseniz, engellenmişsiniz demektir.
  5. Çevrim içi olma: Bu yöntem için 7/24 karşıdaki kişinin profilinde olmanız gerekebilir 😀 . Bu yine karşıdaki kişiye bağlı, her zaman çevrim içi olan bir insan bir günde hiç aktif olmayıp, yukarıdaki saydığımız yöntemlerin kriterlerine uyuyor ise sizi engellemiş olması çok yüksek bir ihtimaldir.

Ayrıca bkz: Windows 10 Etkinleştirme 2020

WhatsApp’ta Beni Engelleyen Kişiyi Arayabilir Miyim?

WhatsApp üzerinde sizi engellemiş bulunan bir kişiyi aramanız mümkün değildir. Aynı zamanda bir kişi tarafından engellendi iseniz, o kişiye mesaj da atamazsınız.

WhatsApp’ta beni engelleyen kişinin çevrimiçi olduğunu görebilir miyim?

WhatsApp üzerinde bir kişi tarafından engellenmek, o kişi ile WhatsApp üzerinde yapabileceğiniz her şeyin kısıtlanması demektir. Bundan dolayı WhatsApp’ta bir şahıs tarafından engellenirseniz, onun hiçbir şeyine erişemezsiniz. Asıl konumuz olan soruya dönecek olacak isek, nasıl her şeye erişemiyor isek tabii ki bizi engelleyen kişinin çevrimiçi olduğunu da göremeyiz. O kişiye ne mesaj iletebilir, ne arayabilir, ne son görülmesini görebilir, ne profil fotoğrafını görebilir, ne de çevrim içi oluşunu göremezsiniz.

Whatsapp engelleyen kişiyi görme

WhatsApp üzerinde yaşadığımız tartışmalar veya gerçek hayatımızda yaşadığımız tatsız durumlar olabiliyor. Bu olayların sonucunda da birbirimizi veya tek taraflı olarak WhatsApp mesajlaşma uygulaması üzerinden engelleme işlemleri gerçekleşebiliyor. Sizde karşıdaki kişinin sizi engellemiş veya engellememiş mi öğrenmek için çeşitli metodları araştırmak için bu sayfamızı ziyaret ettiniz. Bizde sizlere Whatsapp engelleyen kişiyi görme işlemini sağlamak için birkaç yöntemden bahsettik. Bu yöntemleri uygulayarak, kimlerin sizi engellemiş olduğunu kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Whatsapp engelleyen kişiyi görme makalemiz sayesinde engellendiğiniz kullanıcılar varsa onları rahatlıkla belirleyebilirsiniz.

WhatsApp Engelleyen Kişinin Durumu

WhatsApp üzerinde sizi engelleyen kullanıcının durumunu mu görmek istiyorsunuz? Maalesef bu mümkün değil 🙁 . Whatsapp engelleyen kişinin durumu ancak şu şekilde görülebilir. Eğer sizi engelleyen kullanıcının, durum ayarları “herkes” ise farklı bir cep telefonu numarası ile WhatsApp üzerinden bu kişinin durumunu görebilirsiniz veya aynı şekilde karşıdaki kişinin durum ayarı “kişilerim” ise, o kişinin yakın bir arkadaşının, dostunun vs. telefonu üzerinden bu kişinin durumuna göz atabilirsiniz. Bu iki durum haricinde WhatsApp engelleyen kişinin durumu, sizler için görünmez olacaktır.

WhatsApp’ta engellediğim kişinin durumunu görebilir miyim?

WhatsApp üzerinde sizin engellediğniz veya sizi engelleyen kişilere ait hiçbir bilgiyi görüntüleyemezsiniz. Buna engellediğiniz kişinin durumu da dahildir. Kısacası “whatsapp’ta engellediğim kişinin durumunu görebilir miyim” sorusuna cevap “hayır“dır.

WhatsApp’tan engellendiğini nasıl anlarsın sorusuna yanıt verdiğimizi düşünüyoruz. Umarız WhatsApp engelleyen kişiyi görme konusunda aklınızdaki soru işaretlerini en aza indirmiş olmuşuzdur. Bu arada sizi engelleyen kişi ile aranızı düzeltme dileğiyle, makalemizi okuduğunuz için teşekkürler.

Özet
İnceleme Tarihi
İncelenen
Whatsapp'ta Beni Engelleyen Kişiyi Görme
Derecelendirme
51star1star1star1star1star

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.