Resmi Yazıya Çevirme 2020 (Programsız)

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeler alın, hemen abone olun.

Bir resimdeki yazıyı metne çevirmek isteyebilirsiniz. Size tam da bu konuda resmi yazıya çevirme içeriğimiz ile yardımcı olabiliriz. Resmi yazıya çevirme işlemini sitemizdeki yönergeleri doğru bir şekilde tamamlayarak, görselde bulunan metni, yazıya çevirebilirsiniz. Bu işlemleri programsız bir şekilde hem masaüstü hem de mobil cihazlarınızdan yapabilirsiniz. İçeriğimiz de ki videolu anlatım sayesinde de resmi yazıya çevirme konusunda yardım alabilirsiniz. JPG – PNG – BMP – TIF – PBM – PGM – PPM formatlarındaki görsellerde bulunan metni yazıya çevirebilirsiniz.

Dilerseniz hemen resmi yazıya çevirme 2020 işlemlerimize başlayalım.

Fotoğrafı Yazıya Çevirme

    1. Öncelikle fotoğrafı yazıya çevireceğimiz internet sitesine (tıkla⇗ )giriş yapıyoruz.
    2. Fotoğrafı iki farklı şekilde siteye iletebilirsiniz. Dilerseniz “File” butonuna basarak “Select image” butonu ile bilgisayarınız veya telefonunuz üzerinden görseli seçebilirsiniz. Dilerseniz de URL ile herhangi bir web adresinde bulunan görseli ileterek yazıya çevirebilirsiniz.
    3. Ben, PC üzerinden fotoğrafımızı seçeceğiz. Aşağıda görselde de gördüğünüz üzere, bilgisayarda bulunan bir resmin üzerine gelip çift tıklıyorum ve resmi seçiyorum.
    4. Seçtikten sonra Google bot kontrolünü yapıp, “Extract Text” butonuna basıyoruz ve görsel aşağıda da gördüğünüz gibi yazıya çevriliyor.

Yaptığımız işlemleri uygulayarak, elinizdeki bir resmi kolayca yazıya çevirebilirsiniz. Resmi yazıya çevirme rehberimizin videolu anlatımını hemen altta bulabilirsiniz.

Önemli Noktalar! Görselde bulunan yazının okunabilir ve net olduğuna dikkat ediniz. Unutmayın bunu bir bilgisayar okumaktadır, el yazınız düzgün ve düz yazı değil ise ne kadar uğraşsanız da bu sistem çalışmayacaktır. Yazının okunabilir ve düzgün yazılması bu yüzden çok önemlidir.

Videolu Anlatım

Özet
İnceleme Tarihi
İncelenen
Resmi Yazıya Çevirme
Derecelendirme
51star1star1star1star1star

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.