[Nasıl Atılır?] Facebook’a Uçak Emojisi Geldi!

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeler alın, hemen abone olun.

Geçtiğimiz günlerde Facebook’ta keşfedilen uçak emojisi tam olarak halen daha çalışmasa da bazı cihazlarda kullanılabilmektedir. Facebook’ta ki bu yeniliğin tam olarak sebebi, nedeni veya tam olarak gerçekten kullanıma sunulduğunda ne kadar süreliğine yer alacağı bilinmemektedir.

Facebook Uçak Emojisi Nasıl Atılır?

Aslında basit bir işlemden bahsediyoruz, sadece ana gönderinin “Beğen” bölümünden değil “Yorum Yap” ‘a tıkladıktan sonra bu işlemleri gerçekleştirebiliyoruz. Aşağıdaki görselleri adım adım uygulayarak yapabilirsiniz.

  1. Öncelikle herhangi bir gönderinin “Yorum Yap” ekranına gelmemiz gerekiyor.
  2. Geldikten sonra sağ üst kısımda bulunan beğeni işaretine basılı tutarak ifadeleri görüyoruz, burada 2 adet kızgın işareti bulunuyor. Bunlardan 2.’sine tıkladığımızda artık uçak emojisini atmış oluyoruz.
  3. Burada kendinizi ve sizin gibi uçak emojisini atmış olanları görebilirsiniz.

Bazı cihazlarda uçak emojisi 2. kızgın olarak değil, direkt olarak uçak olarak gözükmektedir.

Uygulamalı Video

Facebook Uçak Emojisi Çıkmıyor Ne Yapmalıyım?

Eğer “Beğeni” emojisine basılı tuttuğunuzda 2. bir kızgın işareti yoksa ayarlardan Facebook’un verilerini temizleyin, temizledikten sonra emojinin gelmesi gerekiyor eğer gelmezse tekrar bu işlemi tekrarlayarak deneyebilirsiniz.

Oldukça basit bir işlem fakat şunu belirtmeliyiz bu özellikten şuanlık sadece Android kullanıcıları yararlanabiliyor, iOS kullanıcıları eğer bu özellik normal sürümde de gelecekse o zaman faydalanabilecekler.

[yasr_visitor_votes size=”medium”]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.