YouTube Açılmıyor Hatası Kesin Çözümü [2020]

0

Son yıllarda çok büyük bir sıçrama ile büyüyen YouTube, milyarlarca kullanıcısı bulunduğundan dolayı sunucu ve uygulamalarında sorunlar yaşanabiliyor ve farklı durumlardan dolayı YouTube açılmıyor olabilir. Bu içeriğimizde sizlere “Youtube açılmıyor” hatasını çözebilmeniz için çeşitli yöntemler göstereceğim. Öncelikle sizlere biraz YouTube’dan bahsetmek istiyorum.

YouTube Nedir?

2005 yılında kurulan YouTube, kurulmasının 1 sene sonrasında Google tarafından 2006 yılında satın alındı. Satın alındıktan sonra o YouTube hızlı yükselme ivmesini yakaladı ve günümüzde Google’dan sonra ikinici en büyük arama motoru haline gedi. İnsanlar artık bir şey ararken ikinci bir alternatif olarak YouTube’da arama yapmaktadırlar. Dakikada YouTube’a binlerce video yüklenmektedir. Bunun bir diğer sebebi de YouTube üzerinden oldukça büyük paralar kazanılmasıdır. Günümüzde de YouTube Türkiye’de bildiğimiz YouTuber’lar oldukça iyi para (Adamlar BMW i8’e biniyor abi) kazanıyorlar. İşte YouTube böyle…

Ayrıca bkz: CS GO Uçma Kodu

YouTube Açılmıyor?

YouTube’un açılmamasının birçok nedeni olabilir.

 1. Bunların en başında gelen nedenlerden birisi Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından siteye erişim engeli getirilebilir. Bu erişim engellerinin geçmiş zamanlarda Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından yapıldığını herkes hatırlıyordur. Son zamanlarda bu sorunu yaşamasak da ilk aklınıza gelecek neden bu olsun.
 2. Ardından YouTube’da bakım olabilir, Google bu işlemlerde oldukça profesyonel, adamlar erişimi kesmeden her türlü güncellemeyi, bakımı gerçekleştiriyorlar. Bunlar çok seyrek görülebilecek şeyler olduğundan dolayı bunu ikinci sıraya alıyorum.
 3. 500 internal server error hatası: YouTube’da en sık rastlanılan bu hatadır. Erişme problemi çok sürmez, kısa sürede siteye erişebilirsiniz. Eğer bu sebeple bu sayfaya geldiyseniz, beklemekten başka bir çareniz bulunmamaktadır.
 4. Cihazınızla ilgili bir sorun olabilir;
  1. Telefonu yeniden başlatmayı deneyin.
  2. Genel bir problem olup, olmadığını öğrenmek için farklı cihazlar üzerinden giriş yapmayı deneyin.
  3. Wi-Fi’de iseniz mobil veri ile bağlanmayı deneyin, mobil veride iseniz Wi-Fi’yi kullanmayı deneyin.
  4. YouTube’u uygulama üzerinden değil de, tarayıcı üzerinden “youtube.com”a girmeye çalışın.
  5. Erişim engeli veya farklı bir problem kontrolü için VPN kullanmayı deneyin.
  6. Uygulama verilerini ve önbelleği temizleyin.
  7. Güncel sürümü kullanıp, kullanmadığınızı kontrol edin.
 5. Masasüstü kullanıp da giriş yapamıyorsanız, tarayıcınızın çerezlerini temizleyip, tekrar girmeyi deneyiniz.
 6. Her şeyi deneyip çözüm bulamadıysanız, bir de modemi kapatıp, açmayı deneyiniz.

Yukarıdaki çözümleri uygulayarak YouTube açılmıyor hatasına kesin çözüm getirebilirsiniz. 2020 yılının en güncel YouTube açılmıyor başlıklı makalesinde sizlere, YouTube’a erişim sağlayamadığınız durumlarda neler yapmanız gerekenlerden bahsettik. Bu yöntemleri uygulayarak YouTube’a giriş sağlayabilirsiniz, sağlayamasanız bile durum ile ilgili bilgi sahibi olmuş oldunuz. YouTube’da kırk yılda bir olsa da bu tarz problemler ile karşılaşılabiliyor, günde milyarlarca insanın kullanmış olduğu sistemlerde bu tarz problem olası olsa da, problemleri çok yaşamıyoruz.

Ayrıca bkz: Rocket League Sistem Gereksinimleri

YouTube neden açılmıyor diye insanlar hemen Google’da arama yapıyorlar fakat doğru bilgiye ulaşamıyorlar. Biz sizlere youtube açılmıyor konusunda en doğru bilgiyi verdiğimizi düşünüyoruz. YouTube güncellemeler veya bakım gibi durumlarda siteyi erişime kapatabiliyor. Bu süre zarfında da kullanıcılar YouTub’a erişemiyorlar. Haliyle hemen Google’da “youtube açılmıyor” gibi aramalar ile son durum hakkında bilgi almak istiyorlar.

Evet sizlere bugün YouTube’a girilmiyor konusu hakkında detaylıca bilgiler verdik. Umarım sorununuzu çözüme ulaşmışsınızdır. Aklınıza konu hakkında takılan her şeyi yorumlar kısmından bizlere bildirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.