Vodafone Numara Engelleme – Güncel Rehber [2020]

0

Vodafone Numara Engelleme, günümüzde telefonların ne kadar yaygın olduğundan bahsetmemize hiç gerek yok sanırım. Herkesin bu kadar aktif telefon kullanmasının yanında, telefon sapıkları, telefon üzerinden tacizler gibi vakalar, kavgalı olduğu veya görüşmek istemediği insanlardan çağrı alan insanlar günümüzde oldukça fazladır. Peki bu gelen aramaları nasıl engelleyebiliriz? Vodafone hattı olan kullanıcılar numara engelleme işlemini tam olarak nasıl yapacaklar? İşte bu sorularınıza internette her yerde bulamayacağınız bilgiler ile karşınızdayız!

Vodafone numara engelleme işleminde öncelikle şunu belirtmeliyim ki; Vodafone‘un özellikle bir numarayı engelleme gibi bir servisi bulunmamaktadır. Bundan dolayı sizlere farklı yöntemler ile Vodafone numara engelleme işlemini anlatacağız. Vodafone hat sahibi olan kullanıcılar için özel hazırlamış olduğumuz “Vodafone Numara Engelleme” adlı içeriğimiz, 2020‘nin en güncel içeriğidir ve buradaki bilgiler %100 doğru bilgilerdir. Vodafone kullanıyorsunuz ve rahatsız olduğunuz numaraları engellemek mi istiyorsunuz? Vodafone tek numara engelleme yöntemi ile karşınızdayız!

Ayrıca bkz: Torrent Tracker

Vodafone Numara Nasıl Engellenir?

Öncelikle yukarıda da bahsettiğimiz üzere Vodafone’da tek bir kişi engelleme işlemi, Vodafone’un sunmuş olduğu servisler ile mümkün değildir. Akıllı bir telefonunuz varsa sizlere anlatacağımız yönergeleri takip ederek Vodafone çağrı engelleme işlemini sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.  Vodafone arama engelleme işlemi oldukça basit bir işlem olduğu için 2 dakika içerisinde halledebilirsiniz. Dilerseniz artık Vodafone numara engelleme işlemimize geçelim.

Numara Engelleme Vodafone

Vodafone numara engelleme işlemimizi tamamlamak için alt kısımda bulunan yönergeleri takip edip, dilediğiniz numarayı, Vodafone hattınız üzerinden engelleyebilirsiniz.

  1. Öncelikle rehberimiz üzerinden bir kişinin bilgilerine giriyoruz.
  2. Aşağıdaki görselde de gördüğünüz üzere (sizin telefonunuzda tam olarak aynı yerde olmayabilir) ayrıntılar düğmesi yer alıyor, oraya tıklıyoruz ve karşımıza çıkan yerde işlem yapmaya hazırlanıyoruz.
  3. Bu kısımda ise karşımıza çıkan “Engelle” butonuna basıyoruz ve işlemi onaylamadan önce yapılması gereken bir adımı daha tamamlıyoruz.
  4. En son olarak Vodafone numara engelleme işlemimizi tamamlamamız için telefonumuz bizden onay istiyor ve burada bulunan “Tamam” butonuna basarak, rahatsız olduğumuz kişinin telefon numarasını engelleyerek, hiçbir şekilde size ulaşamamasını sağlıyorsunuz.

Vodafone numara engelleme işlemini bu şekilde basitçe yapabilir, dilediğiniz numaranın artık sizi rahatsız etmemesini sağlayabilirsiniz. Diğer operatörlerin özel olarak bir telefonun aramasını engellemesi için servisleri bulunuyor fakat Vodafone’un bunun için ekstra bir servisi bulunmamaktadır. Durum böyle olunca akıllı telefonlarımızın özelliklerini kullanarak Vodafone çağrı engelleme işlemini yapmaktayız. Bu durumun bir eksi yönü; sürekli telefon değiştirerek kullanıyorsanız, bu ayarları tüm telefonlarda yapmanız gerekmektedir. Çünkü X telefonunda bir numarayı engellersiniz fakat aynı hat ile Y telefonuna geçtiğinizde, engellemiş olduğunuz kişinin çağrısı size ulaşacaktır.

Dilerseniz Vodafone Ödemeli Arama içeriğimize de bu linkten göz atabilirsiniz: https://bordoklavyeli.net/vodafone-odemeli-arama/
Vodafone numara engelleme adlı içeriğimiz bu şekildeydi. Konu hakkında soru ve görüşlerinizi bize yorumlar kısmından bildirerek, size yardımcı olmamızı ve sitemize giren diğer kullanıcıların bilgi sahibi olması adına bizlere yardımcı olabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.