Valorant Sürüm Uyumsuzluğu Hatası [Kesin Çözüm]

0

Valorant sürüm uyumsuzluğu içeriğimizde, Valorant oyuncularının son günlerde sıklıkla rastlamış oldukları bir hatanın çözümünden bahsedeceğiz. Valorant sürüm uyumsuzluğu hatası için sizlere sunmuş olduğumuz çözüm önerileri ile sorununuzu atlatacağınıza inanıyoruz.

Valorant, artık yeni kapalı betadan çıktı diye içeriğimize başlamayacağım çünkü hakikaten baya oldu artık çıkalı. Ancak ne de olsa, yeni bir oyun olduğu için Valorant halen daha bebek oyun şu anda gözümüzde. Tabi oyunun yeni kapalı betadan çıkması, oyunun piyasaya çıkışı ile birlikte sorunlarını da beraberinde hızlı bir şekilde getirdi.  Valorant aslında şu anda, gayet stabil çalışan bir oyun olmasına rağmen, dün gelen güncelleme ile birlikte oyuncuların karşısına Valorant sürüm uyumsuzluğu hatası‘nın çıktığını gözlemledik. Bizlerde sizlere bu sorununuzu çözebilmeniz için en hızlı çözüm ile karşınızdayız.

Ayrıca bkz: Valorant Nick Değiştirme

Valorant Sürüm Uyumsuzluğu Hatası Çözümü

Çoğu oyuncunun Valorant sürüm uyumsuzluğu hatasını almasının sebebinin ekran kartı olduğunu Reddit gibi forumlarda gözlemledik ve karşınıza hemen altta bulunan görselde olduğu gibi bir hatanın çıktığını öğrendik. Bu hatanın sebebi, azıcık İngilizce bilgisi olan oyuncularında okuyabildiği üzere ekran kartı driver’ınızın, yani sürücünüzün güncel olmamasından kaynaklanmaktadır.

valorant sürüm uyumsuzluğu hatası

Üstteki görselde de görebildiğiniz üzere, en yaygın alınan hatalardan birisi budur. Bu hatanın çözümü de ekran kartını güncellemenizi yapmanızdan geçmektedir. Valorant sürüm uyumsuzluğu hatası çözümü bu şekilde çözümlenmektedir. Görselin üzerinde de yazdığı üzere, ekran kartı sürücünüzü son sürümüne güncelleyerek, sorunu çözüme ulaştırabilirsiniz.

Ayrıca bkz: Valorant Para Yatırma

Valorant Sürüm Uyumsuzluğu için Ekran Kartı Nasıl Güncellenir?

Valorant sürüm uyumsuzluğu hatası çözümü için ekran kartınızı güncellemeniz gerekmektedir. Bunu da nasıl yapacağınızı bilmiyor iseniz sizlere hazırlamış olduğumuz makalemizi sunmak isterim:

Bkz: Ekran Kartı Güncelleme

Yukarıdaki bağlantıda bulunan makalemizden ekran kartınız hangisi(Nvidia veya AMD) ise rahatlıkla nasıl en son sürümüne güncelleyebileceğinizi görebilirsiniz. Ekran kartı sürücünüzü yani driver’ınızı son sürümüne güncelleyerek, Valorant sürüm uyumsuzluğu hatanızı çözebilirsiniz.

Valorant sürüm uyumsuzluğu makalemizde sizlere yardımcı olmayı hedefledik. Konu hakkında sorularınızı ve görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Valorant üzerinde yaşadığınız bu sorunu, sunduğumuz bu çözüm ile sonuca ulaştıramadıysanız, yine yorumlar kısmından bizlere bildirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.