Valorant Sur Nasıl Verilir? Valorant’ta Surrender (FF Verme)

0

Valorant sur nasıl verilir? Valorant oyununda, surrender yani teslim olma işlemi nasıl yapılır? Detaylarını, en ince detayına kadar anlattığımız Valorant’ta nasıl teslim olunur içeriğimizde, artık sizlerde Valorant sur oylaması başlatabileceksiniz!

Valorant, çevrim içi harika bir 5v5 FPS oyunudur. Kapalı betada iken bile çok fazla oyuncu ile buluşan Valorant, açık betadan çıkınca çok daha fazla bir oyuncu kitlesi tarafından severek oynanmaya başlandı. Bu ilginin başlıca nedenlerinden ilki, oyunun ücretsiz olması. Ücretsiz ve bu kalitede bir oyun olunca, oyunseverler tarafından çok sevilen Valorant, Riot Games’in yapmış olduğu bir oyun olduğu için daha da büyük bir rağbet gördü ve şu anda en çok oynanan oyunlar listelerinde yer almaya başladı bile! Peki, Valorant sur nasıl verilir?

Ayrıca bkz: Valorant Nick Değiştirme

Valorant Surrender Verme

Valorant üzerinde, oyun içerisindeyken sur nasıl verilir? Valorant oyununda direkt bir seçenek bulunmasa da, Valorant’ta surrender verme işlemi aslında çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Oyun içerisinde sohbeti açtıktan sonra yazacağınız bu komutlar ile oyun içerisinde teslim olma oylamasını başlatabilirsiniz:

  • /sur
  • /ff
  • /surrender
  • /forfeit
  • /concede

Yukarıdaki kodları, chat’e yazarsanız, oyun teslim olma oylamasını başlatacaktır. Oylamanın sonucunda ise teslim olup, olmayacağınız da belli olacaktır.Valorant’ta surrender verebilmek için en az 5 raunt oynamanız gerekmektedir. Yukarıdaki görselde de görebildiğiniz üzere 5. raundun sonundan önce yapılan tüm oylama isteklerinde bu şekilde uyarı yapılmaktadır. “Teslim oylaması yalnızca 5. turdan sonra yapılabilir.” uyarısını gördüğünüz zaman 5. raundun tamamlanmasını beklemeniz gerekmektedir. Teslim olma oylaması eğer başarılı olursa, karşınıza hemen alttaki görselde olduğu gibi bir ekran çıkmaktadır:

Bu durumdan sonra, o Valorant maçı sona ermiş olmaktadır. Valorant teslim olma işlemleri bu şekilde tamamlanmaktadır. Direkt olarak sohbeti açarak, yukarıda verdiğimiz komutları yazarsanız Valorant’ta sur verme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Valorant ff verme işlemini yapmadan önce her zaman en sonuna kadar dayanmayı bilmelisiniz. Yani bu oyun 5v5, takımınızdan birisi öldükçe karşı rakibin güçlendiği bir oyun olmadığı için aslında son dakikaya kadar mücadele edilmesi gerekmektedir. Bizlerde sizlere, Valorant sur vermeden önce kesinlikle 2 defa düşünmenizi öneririz. Hele dereceli bir maçtaysanız, teslim olmamanız sizin için en doğrusu olacaktır.

Ayrıca bkz: WhatsApp Plus APK

 

Valorant FF Verme

Valorant FF verme içeriğimiz sayesinde Valorant üzerinde nasıl teslim olma işlemini yapabileceğinizi kolayca öğrenebilirsiniz. Valorant ff vererek, sıkıcı ve artık dönmeyeceğini düşündüğünüz maçları hemen bitirebilirsiniz. Her oyuncunun yaşamış ve elbet yaşayacak olduğu durumlardan olan AFK ve Feeder problemli maçlarda, FF vermek büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Takımınız için tam bir vakit kaybı olabilecek maçı, Valorant ff verme yöntemi ile hemen bitirebilirsiniz. Oyunlarda bu tarz oyuncuların olmamasını herkes ister ancak bu tarz durumlar kesinlikle son bulmayacaktır ve bu olayları yaşamak, tamamen şans meselesi…

Valorant sur nasıl verilir içeriğimizde aklınıza takılan soruları ve kişisel görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.