Torrent Siteleri – En İyi ve Popüler Torrentler! [2020]

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeler alın, hemen abone olun.

Bu sayfada bulunan herkes uTorrent’ten bir şeyler indirmeye bayılıyor değil mi ? Madem böyle, bizlerden de size bir kıyak olsun diye sizlere 2020 yılınan en güncel ve en iyi “Torrent Siteleri“ni sizler için derlediğimiz bu içeriğimizden faydalanabilirsiniz!

Torrent denince akla direkt olarak “hop kardeşim indiriyorsun Torrent’ten oyunu oynuyorsun, para vermiyorsun”, “Sen enayi misin oğlum? Neden Torrent’ten indirmedin?” gibi konuşmalar akla geliyor. Yani kısacası sokaktan geçen birisine Torrent ne derseniz illegal indirme oyun, dizi, film, indirme programı der. Fakat Torrent gayette legal bir platformdur, en azından amacı doğrultusunda kullanılırsa… Peki bu kadar bahsediyoruz, Torrent nedir?

Torrent Nedir?

Peer-to-Peer (P2P) paylaşım yöntemini kullanan bir programdır. Peki Peer-to-Peer ne demektir? Kaynağımız Google olmak üzere;  Peer eş, denk demektir. İki veya daha fazla istemci arasında veri paylaşmak için kullanılan bir ağ protokolüdür. Yani iki bilgisayar arasında bilgi transferini sağlamaktadır. Zaten Torrent’ten bir şey indirdikten sonra hemen “Durum” kısmında “Gönderiliyor” yazar, bu da karşıdan birisi bilgisayarınızdan dosyayı alıyor demektir. Bu şekilde çalışan Torrent’in en iyi Torrent siteleri neler? 2020 yılının en popüler ve en kullanışlı Torrent siteleri hangileri? Şimdi detaylara geçiyoruz.

Torrent Siteleri – En Popülerleri (2020)

2020 yılının en popüler ve en iyi Torrent sitelerini aşağıdaki listemizde bulabilirsiniz. Buradaki sitelere bir site trafik değerlerine göre sıralama sitesi olan Alexa dikkate alınarak yapılmıştır.

 1. Zamunda.net
  Piyasada uzun yıllardan beri beri bulunan ve gerek arşivi gerekse Torrent konusunda isim yapmış olan Zamunda sitesini, Alexa sıralamasında üstlerde olmamasına rağmen, “Torrent siteleri” listemizde birinci sıraya koyuyoruz. Adını en çok duyduğumuz Torrent sitesi olan Zamunda, Bulgaristan kökenli bir site olduğu için ve bize yakınlığından dolayı Türkçe destekli bir sitedir.
  türk torrent siteleri 2020
 2. The Pirate Bay
  Listemizin ikinci sırasında ise The Pirate Bay sitesi bulunmaktadır. Bu sitede yine listemizde bulunmasının nedeni arşivinin güçlü olması ve kullanıcılar tarafından çokça önerilmesidir. Ayrıca The Pirate Bay sitesi, Alexa sıralamasında en yüksekte bulunan Torrent siteleri arasında birinci sırada yer almaktadır.
  Alexa: 169
 3. RARBG
  RARBG sitesine geldiğimizde ise 2008 yılında kurulmuş bir Bulgaristan kökenli torrent sitesidir. Bu sitede aynı şekilde piyasada adını duyurmuş ve Torrent arşivi ile ünlü olmuş bir sitedir. Kısa süre içerisinde popüler olan RARBG, yüksek kaliteli videolar konusunda iyi bir kaynaktır.
  Alexa: 428
 4. 1337x
  Listede bulunan diğer sitelere nazaran daha çok güncel içeriği bünyesinde barındıran 1337x Torrent sitesini dördüncü sıramıza yerleştirdik. Arayüz bakımından kolay ve basit olan 1337x ‘i dosyalarınızı indirirken tercih edebilirsiniz. Şahsen içerik için araştırma yaptığımda birkaç şey dikkatimi çekti ve indirme işlemleri yaptım, gayet güzel bir site. Site 2007 yılında açıldı.
  Alexa: 307
 5. YTS
  Ağustos 2011 tarihinde kurulan YTS, diğer sitelere göre arayüzünün güzelliği bir film sitesini andırmaktadır. Site içerisinde çoğunlukla filmleri bulabilirsiniz. Filmleri muhtemelen orijinal hali ile indireceğiniz bu siteden, içeriğimizin devamında da bahsedeceğimiz gibi alt yazılarını yine internetten kolayca bulabilir ve böylece filmleri sorunsuz bir şekilde izleyebilirsiniz. Torrent film indirme konusunda yts.lt sitesi işinizi görecektir.  Sitenin öne çıkan özelliklerinden biri de düşük dosya boyutları ile yüksek kalitede içerikleri sunmasıdır.
  Alexa: 244

En iyi Torrent Siteleri – Virüs Problemi

2020’de ve yakın gelecekte en popüler ve popülaritesini sürdüreceğini tahmin ettiğimiz en sağlam Torrent sitelerini sizler için bu içeriğimizde detaylıca derledik. Öncelikle bu Torrent sitelerinden indireceğiniz dosyalarda çok dikkatli olmanız gerekmektedir, sadece bu siteler için değil, genel olarak Torrent’ten bir şey indirirken çok dikkatli olmalısınız. Bu tarz dosya paylaşımlarında çok fazla virüs dolaşmaktadır. Yine sizin gibi kullanıcılardan veri indirilebileceği için ben de virüs varsa sana da bulaşır, sonuçta direkt benden indiriyorsun.

Ayrıca bkz: Tracker

Filmleri Nasıl İzleyeceğim?

Yukarıdaki virüs mevzusundan sonra bu sitelerden genelde oyun, film ve program indirilmektedir. Torrent film indirme siteleri konusunda yardım istiyorsanız doğru sayfadasınız. Filmler genelde orijinal hali ile oluyor, bundan dolayı alt yazılı izlemeniz gerekmektedir. Bunun içinde Google’a örnek vermek gerekirse; “Avengers Türkçe alt yazı” yazarak birçok kaynaktan alt yazıları edinebilirsiniz. Bunun içinde yanında video oynatıcılara ihtiyacınız bulunmaktadır. Bilgisayardan izleyecekseniz VLC, mobilde bir film izleyecekseniz MX Player‘ı sizlere öneriyoruz.

Ayrıca bkz: Wifi Şifre Değiştirme

Yukarıdaki En iyi Torrent Siteleri, ülkemizde ve birçok ülkede engelli olduğundan dolayı sitelere Proxy veyahutta VPN (Virtual Private Network) aracılığıyla bağlanabilirsiniz. Ayrıca siteler belli bir ülkeye hizmet ediyor ve o ülkeden erişim engeli yediyse yeni bir alan adına geçmiş olabilirler, bunun takibi zor olduğundan dolayı sitemizdeki adresler, yeni adres ile eşleşmeyebilir. Bundan dolayı siz zaten direkt olarak Google’a “Zamunda” yazarsanız karşınıza güncel adres çıkacaktır.

Listede yer almayan bir sürü site bulunmaktadır fakat bunlar piyasada yıllardır bulunan ve isim yapmış sitelerdir. Ayrıca bahsettiğimiz virüs problemleri için önlemlerini sıkı tutan sitelerdir. Türk torrent siteleri için paylaşmamız problem olacağından dolayı onlara bu sayfada yer veremiyoruz.

uTorrent İndir

Torrent’ten bir şey indirebilmeniz için tabi ki öncelikle uTorrent programını edinmeniz gerekmektedir. Torrent’i aşağıdaki bağlantıya tıklayarak indirebilirsiniz. Torrent programını Windows ve mobil platformlardan edinip, indirme işlemlerinizi halledebilirsiniz. Program, mobilde yalnızca Android platformunda desteklenmektedir, iOS cihazlarda Torrent kullanamazsınız.

Peki sizin popüler Torrent siteniz nedir? Yorumlarda “Torrent Siteleri 2020” hakkında soru ve görüşlerinizi iletebilirsiniz. Ayrıca listeye eklememizi istediğiniz ve önerdiğiniz En iyi Torrentler sitelerini bizlere yorumlar kısmından kolayca iletebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.