Steam Profil Resmi Değiştirme (Resim Boyutu) [2020]

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeler alın, hemen abone olun.

Günümüzün en popüler oyun dağıtıcısı olan Steam platformunda profil resmi nasıl değiştirilir? Steam profil fotoğrafınızı değiştirirken ne gibi şeylere dikkat edilmelidir? Örneğin, Steam profil resmi boyutu kaça kaçtır?

Steam birçok oyunun sanal kimliği gibidir. Aşağı yukarı tüm bilgileri orada yer alır, Steam profil oluşturmak için saatlerini harcayan insanlar dahi var çünkü Steam’de profil düzenlemeleri çok gelişmiş olduğundan dolayı insanlar uğraşmayı seviyorlar. Steam profil resmi değiştirme işlemleri de oldukça basittir ve 2-3 hamle ile tamamlayabileceğiniz bir işlemdir. Bu da Steam’in kullanıcı deneyimini göz önünde tutmasından kaynaklanmaktadır.

Steam Nedir?

Valve tarafından 2003 yılında ortaya çıkan Steam, günümüzde de aktif olarak devamlı kullanılmaktadır. İçerisinde binlerce oyunu barındıran Steam, özellikle yaptığı indirimlerle her zaman gündeme gelmektedir. Oyuncuların iletişimini, oyun içerisinde buluşmasını sağlayan Steam, içerisinde kendilerinin geliştirmiş olduğu CS: GO, Half-Life, Left 4 Dead  gibi oyunları da bünyelerinde barındırıyorlar.

Steam Profil Resmi

Steam profil fotoğrafı değiştirme işlemlerinde, aşağıdaki yönergeleri takip ederek başarıya ulaşabilirsiniz. Sizler için hazırlamış olduğumuz resimli anlatımda en iyi şekilde bu işlemleri anlatmayı istiyoruz.

  1. Steam profil resmini değiştirmeden önce Steam’e ister tarayıcıdan, ister de mobil veya bilgisayar programı üzerinden giriş yapıyoruz. Zaten Steam’in her platformu WEB tabanlı çalıştığından dolayı bir sorun olmayacaktır.
  2. Steam profilimize giriş yapıyoruz.
  3. Ardından “Profili Düzenle” butonuna basıp, Steam profil resmi değiştirme işlemini tamamlayacağımız adrese giriyoruz.steam profil resmi boyutu
  4. Bu ekranda, aşağıdaki görselde işaretlemiş olduğumuz “Dosya Seç” kısmından dosyanızı seçip, “Yükle” butonuna basarak, profil resminizi değiştirebilirsiniz.

Steam Profil Resmi Yapma

Steam profil resmi değiştirmenin yanı sıra, kendinize yeni bir tane profil resmi yapmanız da çok kolaydır. Hazır web siteleri veya sizlerin bulmuş olduğu steam profil resimleri ile bir görseli düzenleyip, Steam profilinizde kullanabilirsiniz.

Steam Profil Resmi Boyutu: 184×184 çözünürlüğünde görselleri kullanabilirsiniz. Tabi siz bundan daha yüksek bir fotoğraf Steam’e yükleyebilirsiniz, kendisi gerekli çözünürlüğe ve boyuta optimize edecektir.

Steam profil resmi değiştirme içeriğimiz bu şekildeydi. Basit bir şekilde 2-3 adımda profil fotoğrafınızı değiştirebilmeniz mümkündür. Konu hakkında soru ve görüşlerinizi yine bizlere yorumlar kısmından bildirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.