Rocket League Gamepad ile Oynama – Gamepad Görmeme Sorunu!

1

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeler alın, hemen abone olun.

Günümüzün eğlenceli araba futbolu oyunu olan Rocket League, bugünlerde Steam üzerinde %50 indirimde ve birçok oyuncu bu oyunu almak için bu indirimi bekledi ve oyunu Gamepad yani kol ile oynamak istiyorlar fakat bir sorun var Rocket League kolu görmüyor! 😨 Bunun için sizlere güzel bir rehber içeriği hazırladık 🙂

Rocket League Gamepad ile Nasıl Oynanır?

Not: Unutmayın siteden indireceğiniz dosya 32 bit olmalıdır, çünkü Rocket League 32 bit bir oyundur.

  • Kurduktan sonra programı açıyoruz ve bizi ekranda aşağıdaki görsel karşılıyor
  • Programı açtıktan sonra kolu bilgisayarımıza bağlıyoruz ve program kolu tanıyor, dilerseniz bu ekrandan kol tuş yapılandırmasını da kendinize göre yapabilirsiniz.
  • Ayarlarınızı yaptıktan sonra programın sağ alt köşesinde bulunan “Save” butonuna bastığınızda .exe dosyasını çalıştırdınız yerde 2 adet dosya oluşacak.
  • Bu dosyaları aşağıda görselde verilen uzantıda ki dosyaya yapıştırıyoruz.

Rocket League Kol ile Oynama

Rocket League’i kol ile oynamak isterseniz, üst kısımda sizlere belirtmiş olduğumuz yönergeleri takip ederek, Rocket League kol ile oynama aramanıza cevap bulabilirsiniz. Rocket League, kol ile oynaması ne kadar zor olsa da, kim oyuna nasıl başlarsa o oynama tipine alıştığı için ilk önce gamepad ile oynarsanız sorun olmaz. Rocket League ile en iyi verimi konsol ile oynayarak alırsınız fakat kişiden kişiye tabi ki değişebilmektedir.

Artık oyun içerisinde Gamepad yani kol ile oyun menüsünü kontrol edebilirsiniz ve oyunu oynayabilirsiniz. Böylece Rocket League için hem Nasıl Gamepad ile Oynanır? hem de Gamepad Görmüyor sorunlarını aynı anda çözmüş olduk. Program linkleri hemen yazı sonunda “Kaynak” bölümünde yer almaktadır.

Kaynak Xbox 360 Controller Rocket League
1 yorum
  1. Hakkı diyor ki

    Bu Gamepad işini bir ben sevmiyorum herhalde yıllardır pes tarzı oyunları veya deiğer oyunları full klavyeden oynadım

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.