Irelia CT S10: İrelia’ya Karşı İyi Olan Şampiyonlar [2020] (İrelia Counter)

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeler alın, hemen abone olun.

Irelia karşısında oynamanız oldukça güç olabilir. Çünkü yaptığı stack birikimi ve seri oynayışı ile 0/10/0 gitse bile 2-3 öldürme alarak sizi oyunun dışına itebilir (Yasuo misali 😀 ). Sizlere irelia ct hakkında bilgi vereceğiz. Irelia’ya karşı oynarken gerçekten iyi bir şampiyon seçiminden ziyade, irelia’ya oyun oynatmayacak, irelia ct yani Irelia counterları‘ndan seçim yapmanız gerekmektedir. Irelia counter şampiyon seçimi yaparken zorlanırsanız diye bu içeriğimize gelerek, iyi bir şampiyon seçiminizi yapabilirsiniz. Irelia ct s10 listemiz 2020’nin en güncel ve en yeni yamasına göre özel olarak yapılmıştır.
irelia counter

Irelia CT

Irelia, oynaması ve karşısında oynaması zor olan bir şampiyondur. Karşınıza gelen Irelia’nın hemen şampiyon puanına ve seviyesine bakmalısınız. Düşük seviyeli diye sevinmeyin, smurf(yüksek rütbeye sahip bir oyuncunun, yeni hesap açması) hesap ise ters köşeye yatırabilir 🙂 . Bundan dolayı her zaman, bu tarz durumlarda karşılaştığınız şampiyonun yani irelia counterlar‘ını seçmelisiniz.

Irelia’nın Yetenekleri

  • Ionia Azmi(Pasif): Irelia, rakiplerine yetenek isabet ettirdiğinde, saldırı hızı artar. Bu saldırı hızı yük olarak birikir. Irelia maksimum yüke ulaştığında, ilave hasar kazanır.
  • Uçarbıçak (Q): Irelia, rakibinin üzerine atlar ve bu sırada canını iyileştirir. Bu sırada uçarbıçak ile yaptığı saldırıda, rakibini katleder ise bekleme süresi sıfırlanır.
  • Direniş Dansı (W): Irelia yoğunlaşarak biriken bir fiziksel hasar kazanır. Bu yoğunlaşma esnasında aldığı fiziksel hasarı azaltır.
  • Ölümcül Ahenk (E): Irelia 2 bıçak gönderir bu iki bıçak arasında kalan rakipler büyü hasarı alır ve sabitlenir.
  • Keskin Hapis (U): Irelia, rakiplerine çok sayıda bıçaklar gönderir. Bu bıçaklar, rakibe temasından sonra dışa yayılır ve bir alan oluşturur. Bu bıçaklara çarpan rakipler işaretlenir ve büyü hasarı verir. Ardından bu bıçaklardan oluşmuş alandan çıkmak isteyen şampiyonlar büyü hasarı alır ve hareket hızı düşer.

Irelia yetenekleri bu şekilde idi. Hiç Irelia oynamadıysanız veya Irelia hiç rakibiniz olmadı ise bu yetenekleri okumanız, sizin yararınıza olacaktır. Irelia’yı kastırmamaya dikkat edin 🙂

Ayrıca bkz: Zed CT

Irelia Counter

Aşağıda Irelia’ya ait irelia ct s10 şampiyonlar yer almaktadır. Sıralamış olduğumuz şampiyonlar, Irelia’nın yeteneklerine, pasifine vs. vs. belirlenmiş şampiyonlardır. Siz Irelia’nın karşısına tank bir şampiyon alıp, zırh kasarsanız yine Irelia’yı CT’lemiş olursunuz. Bu şekilde de CT şampiyonlar yapılabilmektedir. Bu kadar da dar görüşlü olmamak lazım yani belli başlı şampiyonlar var, bunlar Irelia’ya oyun oynatmıyor gibi düşünmemeliyiz.

Irelia CT Şampiyonlar

Darius
Nasus
Olaf
Garen
Udyr

Irelia’ya Karşı Güçsüz Şampiyonlar

zed
Gnar
Riven
Diana
Vladimir

Irelia CT şampiyonlarını sizlere tanıttığımız bu içeriğimizde umarız sizlere yardımcı olabilmişizdir. Irelia counterları konusunda Sezon 9 (S10) olarak en güncel şampiyonlar bu içeriğimizde yer almaktadır. Irelia karşınıza geldiğinde artık korkmanıza gerek yok, baktınız çok mu eziliyorsunuz, kule altı farm yapın, yeter ki ölmeyin 🙂 . Ormancı, Irelia ile girdiğiniz bu savaşta size destek olacaktır.

Irelia ct konusunda soru ve görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlere bildirebilirsiniz. Bu arada hangi şampiyonun CT’sini görmek istiyorsanız, bunu da yorumlarda bildirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.