GTA 4 Sistem Gereksinimleri (Grand Theft Auto) [2020]

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeler alın, hemen abone olun.

Herkese merhabalar, bugün herkesin çok sevdiği bir oyun olan GTA serisinin 4. oyunu olan GTA 4 sistem gereksinimlerine göz atıyoruz. İçeriğimizde detaylı olarak GTA 4’ün son güncellemelerinin ardından, 2020 yılı güncel GTA 4 sistem gereksinimlerini bulabilirsiniz. Grand Theft Auto 4 sistem gereksinimleri nelerdir? GTA 4 bilgisayarda kaç GB yer kaplamaktadır? GTA 4’ün bilgisayarda çalışabilmesi için gerekli olan DirectX sürümü kaç olmalıdır? Windows’un kaç bit olması gerekmektedir? Gibi tüm sorularınızın yanıtını bu sayfada bulabilirsiniz!

Herkesin bir defa da olsa oynadığını düşündüğümüz GTA IV, GTA serisinde bir devrimle gelmiş ve oyuncuların çok ilgisini çeken bir oyun olmayı başardı. GTA San Andreas’in ardından 4 yıl sonra piyasaya çıkan GTA 4, grafiksel ve oyun dinamikleri açısından oldukça gelişmişliği ile ön plana çıktı ve günümüzde halen daha hatırı sayılacak şekilde oyuncu tarafından oynanmaktadır. Oyun kendiliğinden multiplayer oynanabilme özelliği bulunduğundan dolayı insanlar arkadaşları ile oynayabilmek için de GTA 4’ü tercih ediyorlar.

GTA 4 Nedir?

GTA 4, Grand Theft Auto oyun serisinin bir oyunudur. 29 Nisan 2008 tarihinde oyuncuları ile buluşan GTA 4,  PC platformuna ek olarak PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft Windows platformlarında oynanabilmektedir. Keşke Android’e de çıksaydı çok sevinirdik 🙂 . Niko karakteri ile tüm GTA serilerinin senaryolarından bağımsız bir senaryoya sahio olan GTA 4, oyuncuların çok ilgisini çekmiştir. Her GTA oyununda olduğu gibi Türkçe desteği bulunmayan oyunu Türkçe yama ile oynayabilirsiniz. Grafik olarak GTA San Andreas’tan sonra oldukça büyük yeniliklerle gelen GTA 4 satış rekorları kırarak oyun piyasasında masaya yumruğunu vurdu. Rockstar Games‘in bu başarısı, uluslararası dallarda oyuna birçok ödülü getirdi.

Ayrıca bkz: Torrent Siteleri

GTA 4 Kaç GB?

GTA IV sistem gereksinimleri konusu açılınca, öncelikle akla ilk gelen şey oyunun bilgisayarda ne kadar yer kapladığı olacaktır. Çünkü günümüzde bilgisayar sistemlerini kurarken SSD tercih ediliyor ve pahalı olduğu içinde düşük kapasiteli diskler tercih edilmektedir. Durum böyle olunca GTA 4 gibi yüksek depolama alanına ihtiyacı olan oyunlarda dikkat edilmesi gerekmektedir. GTA 4 normal şartlarda herhangi bir mod vs. bulundurmadığı durumda bilgisayarınızda 16 GB depolama alanını işgal etmektedir. Yani GTA 4 kaç GB sorusunun cevabı; 16 GB.

gta 4 kaç gb

GTA 4 Sistem Gereksinimleri Nedir?

Oyunun resmi kaynaklardan alınan sistem gereksinimleri bu şekildedir:

Minimum sistem gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32 bit)
 • İşlemci: AMD Athlon X2 64 2.4Ghz / Intel Core 2 Duo 1.8Ghz
 • Bellek: 1536 MB RAM
 • Ekran Kartı: 256MB NVidia 7900 / 256MB ATI X1900
 • DirectX: Sürüm 9
 • Depolama: 16 GB kullanılabilir alan

Önerilen sistem gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32 bit)
 • İşlemci: AMD Athlon X2 64 2.4Ghz / Intel Core 2 Duo 1.8Ghz
 • Bellek: 2048 MB RAM
 • Ekran Kartı: 512MB NVIDIA 8600 / 512MB ATI 3870
 • DirectX: Sürüm 9
 • Depolama: 18 GB kullanılabilir alan

Yukarıdaki verilerden de anlayacağınız üzere GTA 4 oynayabilmeniz için bilgisayarınızın uçup, kaçması gerekmemektedir. Orta düzeyin altındaki bir bilgisayar ile rahatça GTA IV’ü oynayabilirsiniz.

GTA 4’ü Steam üzerinden satın alabilirsiniz, bunun yanında Rockstar Games’in kendi sitesinden de oyunu satın alabilirsiniz. GTA 4 sistem gereksinimleri konumuzda bu şekilde bitmiş oldu. Oyun, zamanına göre gerçekten çok sağlam bir oyundur. Bunu, bu oyunun ardından çıkan GTA 5’ten de görebiliyoruz, oyun çıkalı 6 yıl oldu ve halen daha satmaya, oynanmaya devam ediyor. Bu şekilde kaliteli iş yapan Rockstar Games’in GTA 4’te bulunan optimizasyon problemlerinden dolayı, oyunun satış rakamlarını olumsuz etkilendi. Bundan dolayı belki de GTA 5’in çeyreğine bile ulaşamadı.

Oyunlar ve sistem gereksinimleri hakkında bilginiz yok ise bize yorumlar kısmından sistem gereksinimlerinizi göndererek, sizi bilgisayarınızda GTA 4’ü oynayabilip, oynayamayacağınız hakkında bilgi vermemizi sağlayabilirsiniz.

GTA 4 Sistem gereksinimleri konumuz bu şekildeydi. Aklınıza takılan herhangi soru ve görüşleri bize yorumlar kısmından bildirmeyi unutmayın!

Bilgisayarımda kasar mı?

Bu bilgileri sitemizde bizlere bildirerek, sizlere bilgisayarınızın GTA 4’ü destekleyip, desteklemediğini öğrenebilirsiniz!

GTA 4 Kaç GB?

Oyunu bilgisayarınızda rahatça oynayabilmeniz için en az 20 GB depolama alanına ihtiyacınız bulunmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.