Fifa 21 Sistem Gereksinimleri – Fifa 21 Kaç GB [Güncel]

0

Fifa 21 sistem gereksinimleri neler? Fifa 2021’de bizleri neler bekliyor? Fifa 21 için bilgisayarımızda olması gereken donanımlar(ekran kartı, Windows sürümü, işlemci, RAM miktarı, boş depolama alanı, DirectX sürümü) nelerdir? Fifa 21 sistem gereksinimleri içeriğimizde sizlere aradığınız tüm soruların cevaplarını veriyoruz!

Electronic Arts tarafından bilgileri sunulan FIFA 21’in Sistem gereksinimlerini size sunuyoruz. Şu an oyun hakkında detaylı bilgiler paylaşılmış olmasa da, b’den çok daha iyi bir oyun olmasını herkes gibi bizlerde bekliyoruz. Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi gibi liglerin lisansını alması, birçok PES 2020 oyuncusunun, Fifa 20’ye geçmesine sebebiyet vermişti. Çünkü gerçekten bu UEFA liglerinin oyunda olsa yaşattığı atmosfer çok farklı. Bundan dolayı oyuncuların FIFA’yı tercih etme oranının yükseldiğini görüyoruz. Bu senede ekstra farklılıklar ile FIFA 21’nin, futbol oyunseverlerin dikkatini ve ilgisini çekeceğine inanıyoruz. FIFA 21 sistem gereksinimleri, çok yüksek bir donanıma ihtiyacının bulunmamasından dolayı da birçok oyuncunun tercih sebebi olacaktır. FIFA bu zamana kadar her zaman düşük sistem gereksinimleri ile güzel performans veren bir oyun olmuştur. Bundan dolayı FIFA 21 sistem gereksinimleri de yüksek donanımlara ihtiyaç duymadan sizlere harika bir oyun keyfi sunmaya hazırlanıyor.

fifa 21 sistem özellikleri

FIFA 21 Sistem Gereksinimleri Nedir?

Fifa 21 sistem gereksinimleri EA tarafından açıklanan, resmi sistem özellikleridir. Bilgisayarı minimum sistem gereksinimleri ve önerilen sistem gereksinimleri ile eşdeğer veyahutta daha yüksek özelliklere sahip olan futbol oyunseverler, rahatlıkla FIFA 21’yi bilgisayarları üzerinde çalıştırabilir, oynayabilirler.

Fifa 21 Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7/8 veya 10 – 64 bit
 • İşlemci: Athlon X4 880K @4GHz /  i3-6100 @3.7GHz veyahut daha yükseği
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran kartı: Radeon HD 7850 / GTX 660 veyahut daha yükseği
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama Alanı: 50 GB

Fifa 21 Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows  10 – 64 bit
 • İşlemci: FX 8150 3.6GHz / i5-3550 @3.40GHz veyahut daha yükseği
 • Bellek: 8 GB RAM (12’den yukarı olsun, bizim olsun)
 • Ekran kartı: Radeon R9 270x / GTX 670 veyahut daha yükseği
 • DirectX: Sürüm 12
 • Depolama Alanı: 50 GB

Yukarıdaki bilgilerde yer alan sistem gereksinimleri, FIFA 21’in en güncel ve en doğru, direkt olarak FIFA 21’in yapımcısı olan Electronic Arts’ın resmi olarak paylaşmış olduğu, FIFA 21 sistem gereksinimleridir.

Fifa 21 sistem gereksinimleri bu şekildeydi. Gördüğünüz üzere şu an kaçıncı nesil ekran kartlarını kullanmaya başladık, halen daha önerilen sistemde ekran kartı GTX 670, bu şekilde optimizasyonu iyi, düşük bilgisayarlarda halen daha yüksek ayarlarda oynanabilen bir oyun olduğu için Fifa 21’in çok daha fazla tercih edileceğini söyleyebiliriz.

Fifa 21, PS5 için de çıkacağı için, grafiklerde oldukça büyük yenilikler beklenmektedir. Oyun için büyük değişim zamanı olduğunu söyleyebiliriz. Tabi Fifa 21 sistem gereksinimleri pc için neler değişecek, onu zaman biraz daha ilerlediğinde ve oyun tamamen çıktığında göreceğiz.

Fifa 21 sistem gereksinimleri konumuz bu şekildeydi, aklınıza takılan herhangi bir soruyu veya Fifa 21 sistem özellikleri hakkında görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.