[@] Et İşareti Nasıl Yapılır? 🤞🏻 {2020} 🤞🏻

0

Günümüzde her siteye giriş yaparken E-posta hesabımızı veya kullanıcı adları yazarak giriş yapıyoruz. Özellikle mail servislerini kullanırken veyahutta bir siteye, sosyal medyaya üye olurken kullandığımız klavye işaretlerinden birisi olan et işareti yani @, klavye üzerinden nasıl yapılır?  Et işaretini yaparken hangi tuşları kullanmalıyız? Bilgisayarda et işareti nasıl yapılır? Et işareti nasıl yapılır?

Halk arasında  et gmail ve et hotmail işareti olarak da bahsedilen et işaretini nasıl yaparız? Üye olduğumuz sitelere giriş yaparken örneğin; crazyboy_aykutfeatceza@hotmail.com gibi mail adresimizi yazarken kullandığımız et işaretini nasıl yapabileceğinizi bu içeriğimizde sizlere açıkladık.

Et İşareti Nasıl Yapılır?

Türkçe (Q) Klavyede Et işareti nasıl yapılır?:

  • Alt Gr + Q tuşlarını kullanarak et işareti yapabilirsiniz. ( Alt Gr tuşuna basarken, Q tuşuna basın)
  • Alt + 6 + 4 tuşlarını kullanarak et işaretini yapabilirsiniz. ( Alt tuşuna basarken, sırasıyla 6 ve 4 rakamlarına basın ve en son elinizi Alt tuşundan çekin)
  • Control (Ctrl) + Alt + Q tuşlarını kullanarak da et işaretini cihazınızda yapabilirsiniz. ( Ctrl, Alt ve Q tuşuna aynı anda basarak veya sırasıyla parmağınızı kaldırmadan basarak işareti yapabilirsiniz)

Türkçe (F) Klavyede Et işareti nasıl yapılır?:  Kısacası Türkçe Q klavyede uyguladığımız işlemlerde Q harfinin yerine F harfine basıyoruz.

  • Alt Gr + F tuşlarını kullanarak et işareti yapabilirsiniz. ( Alt Gr tuşuna basarken, F tuşuna basın)
  • Alt + 6 + 4 tuşlarını kullanarak et işaretini yapabilirsiniz. ( Alt tuşuna basarken, sırasıyla 6 ve 4 rakamlarına basın ve en son elinizi Alt tuşundan çekin)
  • Control (Ctrl) + Alt + F tuşlarını kullanarak da et işaretini cihazınızda yapabilirsiniz. ( Ctrl, Alt ve F tuşuna aynı anda basarak veya sırasıyla parmağınızı kaldırmadan basarak işareti yapabilirsiniz)

Ayrıca bkz: Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenme

Ekran Klavyesinde @ Et İşareti Nasıl Yapılır?

Ekran klavyesinde et işaretini (@) yapmak aslında oldukça basit bir işlemdir. Sizere özel görselli bir şekilde ekran klavyesinde gmail işareti nasıl yapılacağını anlattık.

  1. Öncelikle ekran klavyemizi Windows başlat tuşundan açıyoruz.
  2. Ekran klavyesini açtığımızda normalde klavye üzerinde yaptığımız işlemleri yine klavye üzerinde yaparak, et işaretini yapıyoruz. Ü-Sçnk tuşuna basıyoruz ardından “Q” tuşuna basarak et işaretini (@) yapıyoruz.

Et Hotmail İşareti Telefonda Nasıl Yapılır?

Telefonlarda et işaretini yapmak, bilgisayar üzerinde yapmaktan da basit bir işlemdir. Telefonların klavyelerinde özel karakterler direkt olarak, hazır bir şekilde telefon klavyelerinde yer aldığından dolayı sadece tuşa basmanız yeterli olacaktır. Görsellerde yer alan tuşlara sırası ile bastığınızda et işaretini başarılı bir şekilde klavye ile yapabileceksiniz.

  1. İlk olarak klavyemiz üzerinden sayılar ve özel karakterler kısmına giriyoruz.
  2. Burada klavyenin en sol ortasında bulunan @ et işaretine basarak, telefondan et işareti yapma işlemimizi tamamlıyoruz.

Et işaretini yapma konusunda problem yaşayan arkadaşlar olursa buradan “@” kopyalayarak işlemlerini yapmaları gereken yere yapıştırabilir. Mouse (fare) ile et işaretini (@) seçtikten sonra dilerseniz sağ tık > kopyala yöntemi ile dilerseniz de Ctrl + C komutu ile et işaretini kopyalayabilir. Yapıştırmak istediğiniz yere yine dilerseniz sağ tık > yapıştır ile dilerseniz de Ctrl + V komutu ile yapıştırabilirsiniz.

Et işareti nasıl yapılır konumuz ile ilgili soru ve görüşlerinizi yorumlar kısmında bekliyor olacağız. Öneri ve şikayetlerinizi de yorumlardan bizlere bildirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.