fbpx

En Sık Kullanılan Sanal Kartlar Nelerdir?

0

Sanal kartlar online alışverişlerde ödeme yöntemi olarak kullanılan kartlardır. Gizliliği her daim ön planda tutan kullanıcılar için ideal bir ödeme şeklidir. Ödeme esnasında kart bilgilerini ya da kişisel bilgilerini paylaşmak istemeyen kullanıcılar sanal kartlar ile ödeme yapmayı tercih edebilirler. Böylece gizliliklerini korumuş olurlar.

Sanal kartlar tek kullanımlık kartlardır. Kullanıldıktan sonra işlevlerini kaybederler. İçerisindeki bakiye kadar kullanılır ve alışverişin ardından eğer kart içinde bakiye kalırsa kart bozdurma işlemi ile nakite çevrilebilir. Sanal kartların fiziki varlıkları yoktur. Bu nedenle kart satın alırken kullanılmak için kartın özelliğine bağlı olarak en az 16 haneli bir pin numarası verilir. Online alışveriş esnasında bu pin numarası kullanılır. Kredi kartlarında olduğu gibi CVV numarası, doğum tarihi, kart son kullanma tarihi gibi bilgileri kullanmaya gerek yoktur.

Birçok farklı sanal kart çeşidi vardır. Hepsi kendi içinde farklı özelliklere sahiptir. Paykasa kart, Paykwik kart ve Astropay kart en sık kullanılan sanal kartlardandır. Satışları döviz kuru üzerinden gerçekleşir. Kart fiyatları da kendi özelliklerine göre ve satışında kullanılan döviz kuruna göre değişebilir.

Sanal Kart Çeşitleri Ve Özellikler

Paykasa Kart

Her fiyat aralığına Paykasa kart bulmak mümkündür. İster daha az tutarlarla alıp daha az harcayın ister daha fazla tutarlarla alıp daha fazla harcayın. Satışlar döviz kuru üzerinden yapılmaktadır. Fiyatlandırma seçenekleri döviz kuruna göre değişmektedir. Kartlar yalnızca bir sefer kullanılabildiği için satın almak isteyeceğiniz oyun fiyatı ya da alışverişinizin tutarı kadar kart alabilirsiniz. Alışveriş tutarınızı belirleyip Paykasa kart satın aldıktan sonra alışveriş esnasında kullanabileceğiniz 16 haneli kart kodunuz hemen gönderilmektedir. Dilerseniz birden fazla kart satın alabilirsiniz.

Paykwik Kart

Paykwik kart tek kullanımlık bir karttır. Tek kullanımlık olmasının yanı sıra birden fazla kart almanız mümkündür. Kart satışları döviz kuru üzerinden gerçekleşmektedir. Ön ödemeli bir kart olmasından dolayı içerisinde olması gereken tutarı siz belirleyebilirsiniz. Paykwik kart kartınızın içinde ne kadar bakiye olmasını isterseniz içerisine o kadar bakiye yükleyebilirsiniz. Böylece alışveriş yapmak istediğiniz tutar kadar bakiye yükleme imkânına sahip olursunuz. İnternette yapacağınız ve Paykwik kart kullanma imkânı sunan bütün alışverişlerinizde Paykwik kart kullanabilirsiniz. Ayrıca Paykwik kart kullanıcılarına geniş kullanım alanları ve geniş fiyatlandırma imkânları sunmaktadır.

Astropay Kart

Astropay kart satışları dolar kuru üzerinden gerçekleşmektedir. Kart satın alınırken farklı ödeme seçenekleri kullanılmaktadır. Her fiyat kategorisinde ve her kullanım ihtiyacına uygun fiyatlarda Astropay kart mevcuttur. İstediğiniz tutarda kart satın alabilirsiniz. Kartlar tek kullanımlık olduğu için satın almak isteyeceğiniz oyun fiyatı, oynamak istediğiniz bahis tutarı ya da alışverişinizin tutarı kadar kart alabilirsiniz. Birden fazla kart alabilir ve kullanabilirsiniz. Astropay kart tutarınızı belirleyip satın aldıktan sonra alışveriş esnasında kullanabileceğiniz 16 haneli kart kodunuz hemen gönderilmektedir.

[yasr_visitor_votes size=”medium”]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.