Discord Bot Ekleme & Discord Müzik Botu Nasıl Eklenir? [2020]

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeler alın, hemen abone olun.

Discord bot ekleme işlemi ile artık oyun oynarken sıkılmayacaksınız! Discord müzik botu ile oyun oynarken, müzik dinleyebilir veya oynadığınız oyun hakkında taktik videolarını dinleyebilirsiniz. Böylece oyunda performansınızı arttıracaksınız!

Son yılların Skype‘tan sonra en popüler internet üzerinden iletişim araçlarından birisi olan Discord, gerçekten çok popüler ve sunucu olarak yüzlerce oyuncuyu bir arada toplamanın yolunu bulmuşlar. Discord, ana hedefi oyuncuların birbirleri ile haberleşmesi, oyun esnasında canlı sesli konuşmasını sağlaması ve bunun gibi birçok oyuncuların işine yarayacak eylemleri meydana getirmektedir. Bunların yanında sunucularda kullanılabilen, Discord müzik botu gibi opsiyonlarda bulunmaktadır. Bu gibi opsiyonları kullanmak, günlük hayatımızı ve oyun oynarken oyun oynanışını kolaylaştırmaktadır. Discord bot ekleme işlemini sizler için bu içeriğimizde detayları ile anlattık. Artık sizlerde League of Legends oynarken, arkadaşlarınız ile konuştuğunuz Discord sunucunuz da, hep beraber müzik dinleyebileceksiniz.

Discord Müzik Botu 2020

Discord müzik botu ekleme işlemi oldukça basit bir işlemdir. Zaten sizlere Discord bot eklemeyi nasıl yapacağınızı en basit şekilde ve kullanımı en kolay olan botu seçerek anlattık. Videolu ve yazılı rehberimizden faydalanabilirsiniz. Aşağıdaki işlemleri sırası ile takip etmeniz sonucunda başarıyla sunucuya Discord müzik botunu eklemiş ve Discord bot ekleme işlemini başarıyla gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

 1. Öncelikle buraya tıklayarak, Discord müzik botunun internet adresine giriş yapıyoruz.
 2. Siteye girdiğinizde sizi bu sayfa karşılamaktadır. Burada lafı uzatmadan direkt olarak “Add to Discord” butonuna basıyoruz ve bir sonraki adıma geçiyoruz.
 3. Aşağıdaki görüntü bizi karşılamadan önce Discord hesabımıza giriş yapmamızı istiyor, bu işlemin ardından alt tarafta gördüğünüz görüntüye ulaşıyoruz. Burada Discord müzik botunu eklemek istediğiniz sunucuyu seçmenizi istiyor. Seçtikten sonra “Yetkilendir” butonuna basıyoruz ve sunucumuza müzik botu eklenmiş oluyor.

Discord Bot Komutları

Sunucumuza müzik botumuz eklendikten sonra “bu bot nasıl çalışacak” diye sorabilirsiniz. Sizler için en önemli komutları hazırladık:

 • ;;play [şarkı adı/linki]
 • ;;p 1 (şarkı sırası seçimi)

  görselde de gördüğünüz gibi; örneğin 2. şarkıyı çalmak istiyorsanız “;;p 2” yazıp, enter’a basınız.
 • ;;skip (şarkıyı geçer)
 • ;;pause (şarkıyı durdur)
 • ;;resume (şarkıyı devam ettirir)
 • ;;leave (odadan ayrılır)
 • ;;stop (tüm şarkıları siler ve odadan ayrılır)

Bu komutlarla Discord müzik botunu kontrol edebilirsiniz.

Discord Botları

Çeşit çeşit Discord botları bulunmaktadır. Bunlarda; reklamları engelleme, küfür edenleri engelleme vs. gibi özellikler bulunmaktadır fakat bu kullandığımız botta bu tarz özellikler bulunmadığı için, sizde bu fonksiyonlara sahip bir bot arıyorsanız buraya tıklayarak, çok fonksiyonlu botlara erişebilirsiniz. Bu botlar ile sadece müzik dinleme değil yukarıda saydığımız özelliklerin fazlasını da yapabilirsiniz. Gerçekten çok fazla özellik bulunduğundan dolayı buraya yaz yaz bitiremeyiz. En iyisi sizlerin siteyi ziyaret etmesi ve Discord botları incelemesi olacaktır 🙂

Videolu Anlatım

YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın 🙂

Discord bot ekleme konusunda soru ve görüşlerinizi bize yorumlar kısmından belirtebilirsiniz. Bu arada önerdiğiniz ve kullandığınız botlar varsa onları da yorumlarda diğer kullanıcılara yardım olması adına söyleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.