CS GO Başlatma Seçenekleri (Yeni Kodlar) [2020]

0

CS GO oynar iken, bilgisayarımızın daha seri ve oyuna daha uyumlu olmasını isteriz. İşte burada CS GO başlatma seçenekleri 2020 veya kodları devreye giriyor. Kullanacağımız bu kodlar ile bilgisayarımızda Counter-Strike: Global Offensive çalıştırırken, bilgisayarımıza uyumunu ve oyun içerisinde performansını arttırıyoruz. CS GO çalıştırma seçeneklerini aşağıda sizler için her birini tek tek özellikleri ile listeledik. CS GO başlatma kodları ile ilgili içerik sonundaki videoyu da izlemeyi unutmayınız. Bu başlatma seçeneklerini kullanarak oyun içerisinde gerçekten işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Özellikle yavaş ve SSD’siz bir bilgisayara sahip iseniz, oyununuzu hızlandıracak bu başlatma kodları sayesinde, bilgisayarında CS GO’nun çalışmasını kolaylaştırabilirsiniz.

cs go başlatma seçenekleri

CS GO Başlatma Seçenekleri

Öncelikle sizlere cs go başlatma kodlarını nasıl düzenleyebileceğinizi veye ekleyebileceğinizi göstereceğim.

 1. Steam’i açıyoruz ve Kütüphane’ye giriyoruz.
 2. Burada CS GO’nun üzerine gelip sağ tıklıyoruz ve özelliklere giriyoruz.
 3. Özelliklere girdiğimizde karşımıza CS GO’nun özellikleri çıkıyor. Buradan “Başlatma Seçeneklerini Ayarla” butonuna basıyoruz ve karşımıza bir metin girilecek alan çıkıyor. Buraya içeriğin devamında bulunan cs go başlatma seçeneklerinden işinize yarayanları yazarak, kullanabilirsiniz.

Ayrıca bkz: Bilgisayara Şifre Koyma

CS GO Başlatma Seçenekleri Kodları

Şimdi vereceğimiz kodların hepsini kullanmak zorunda değilsiniz, sizler için en önemlilerine * işareti koyduk, onları eklemeniz yeterli olacaktır. Diğerlerini kişiden kişiye değişir, kullanmak zorunda değilsiniz, performansınızı etkilemez.

 • -novid (*)

En önemli kodlardan biridir, oyun açılırken ekrana gelen Valve introsunu kaldırarak, oyun açılış süresini kısaltmaktadır.

 

 • -tickrate 128 (*)

Arkadaşlarınız ile birlikte oda açıp, oynarsanız, sizin için 128 tickrate’e sahip sunucular açacaktır.

 • -language turkish veya -language english

Oyun içi dili değiştirir. Bu cs go başlatma kodu ile dilediğiniz dilde oyunu oynayabilirsiniz.

 • -w (Genişlik) / -h (Yükseklik)

Oyun içerisinde çözünürlüğü ayarlar. Örneğin -w 1920 -h 1080

 • -window

Bu cs go başlatma seçenekleri kodu ise oyunu pencereli şekilde açar.

Ayrıca bkz: CS GO Wall Hack Kodu

 • -noborder

Oyunu pencereli bir şekilde fakat kenarsız bir şekilde açar.

 • -fullscreen

Oyunu tam ekran olarak çalıştırır.

 • -high (*)

Bilgisayar işlemcisinde, CS GO’ya yüksek öncelik vererek performansı arttırır.

 • -freq

Monitörünüzün herz’ine göre ayarlayabilirsiniz. Örneğin: “-freq 144”

 • -d3d9ex (*)

Oyunda alt tab yapmak istediğiniz zaman bu kodu başlatma seçeneklerine eklerseniz, gerçekten alt tab işlemlerinde gözle görülür aşırı bir hız farkı göreceksiniz. Detaylı bilgiyi “CS GO Alt Tab Hızlandırma Kodu” adlı makalemizden edinebilirsiniz.

 • +cl_forcepreload 1 (*)

Bu başlangıç seçeneği, oyunu önceden bilgisayar önbelleğine yükleyerek, oyun içerisinde yaşanabilecek FPS droplarına engel olmaktadır.

 • -nojoy

Bu kod, CS GO’yu çalıştırdığınızda herhangi bir oyun konsolu takılı ise görmeyecektir, yani oyunu konsol ile oynayamayacaksınız.

Ayrıca bkz: Kullanıcı adları

Videolu Anlatım

Aşağıdaki videolu anlatımı izleyerek, bu içeriğin sesli olarak dinleyebilir ve adımları takip edebilirsiniz.

CS GO başlatma seçeneklerini düzenleyerek, gerçekten işinize çok yarayacak fonksiyonlardan faydalanabilirsiniz. CS GO başlangıç kodları sayesinde, oyunu başlatırken zamandan tasarruf edebilir, oyun performansını arttırabilirsiniz.

Ayrıca bkz: CS GO Uçma Kodu

Counter Strike: Global Offansive başlatma seçenekleri konusu hakkında soru ve görüşlerinizi yorumlar kısmından bildirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.