Bilgisayardaki Müzikleri Spotify Üzerinden Çalma

0

Herkese merhabalar, bugün sizlere Spotify’ı, bilgisayarınızda nasıl bir müzik çalar olarak kullanabileceğinizi göstereceğiz. Spotify yerel dosyalar özelliği ile bilgisayarınızdaki müzikleri Spotify üzerinden çalabileceksiniz. Bildiğiniz üzere Spotify her ne kadar bir müzik platformu olsa da, bilgisayarınıza kurmuş olduğunuz program bir müzik çalar. Bundan mütevellit bu müzik çalar programı ile bilgisayarınızda bulunan normal .mp3 dosyalarını da çalmaktadır. Şimdi isterseniz bilgisayardaki müzikleri nasıl spotify üzerinden yürütebileceğinizi anlattığımız kısma geçelim :).

Ayrıca bkz: Fatih Şifre

Spotify Yerel Dosyalar

Spotify yerel dosyalar özelliği sayesinde, bilgisayarımızda bulunan müzikleri de Spotify üzerinden çalabiliyoruz.

  1. Öncelikle Spotfiy bilgisayar uygulamasını indiriyorsunuz
  2. Uygulamayı açtığınızda sağ üstte isminizin bulunduğu yere tıklayın ve burada bulunan “Ayarlar” butonuna tıklayın.
  3. Bu kısımda ayarlar sekmesinde bulunan “Yerel Dosyalar” ayarları altında bulunan “Yerel Dosyaları Göster” butonunu aktif hale getiriyoruz. Ardından aşağıda bulunan “Kaynak Ekle” kısmına tıklıyoruz.
  4. Kaynak eklemek için karşımıza gelen bu sekmede, müziklerimizin yer aldığı klasörü seçiyoruz.
  5. Son olarak soldaki menüye gelen “Yerel Dosyalar” kısmına tıklayarak şarkılarımızı çalıyoruz.

Spotify yerel dosyalar özelliği ile Spotify’ı bir MP3 player programı olarak kullanabilirsiniz. Bu sayede alışık olduğunuz arayüz ile normal şarkılarınızı veya kendi ses dosyalarını yürütebilirsiniz. Özellikle Spotify’da bulunmayan ve YouTube üzerinden MP3 ile edindiğiniz müzikleri bu şekilde Spotify üzerinden çalıştırabilirsiniz.

Spotify programının bu özelliği ile kendi müziklerinizi de Spotify üzerinden çalabilirsiniz. Bunun için Windows’un kendi medya oynatıcısını da kullanabilirsiniz fakat tabi ki bunu tercihiniz belirliyor. Yalnız bu müzikleri yalnızca Spotify’ın bilgisayar sürümünde kullanabilirsiniz.

“Spotify yerel dosyalar nasıl kullanılır” konusu hakkında soru ve görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Bilgisayarınızdaki müzikleri Spotify konusunda nasıl kullanacağınız hakkında sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.