Hangi Uygulama Ne Kadar İnternet Kullanıyor [Android & iOS]

0

Merhabalar, günümüzde internet hızı, 4.5 G altyapısı ile o kadar yükseldi ki, cep telefonlarımızın mobil verisi veya diğer bir adlandırma ile hücresel verisini kullanırken, bu internet paketi nereye gidiyor diye merak ediyor ve bunu öğrenmek istiyoruz. Bunun için sizlere hem Android hem de iOS işletim sistemine sahip cihazlarda, telefonunuzun hangi uygulamalarda ne kadar internet kullandığı, aylık ve günlük olarak ne kadar internet kullandığını,telefonda internet kullanımını görmek sorgularına yanıt alabileceğiniz bir makale hazırladık.

İnternet Kullanımı Detayı Öğrenme

Sizlere hazırlamış olduğumuz görselli ve videolu anlatımı aşağıda bulabilirsiniz. Telefonunuzda hangi uygulamaların ne kadar internet kullandığını detaylı olarak görebilirsiniz.

Android

İlk olarak Android işletim sistemine sahip olan kullanıcılar(Samsung, Xiaomi, Huawei) için telefonlarındaki internet kullanımlarını nasıl yapacaklarını anlatacağım.

  1. Telefondan ayarlara giriyoruz.
  2. Ayarlara girdiğimizde karşımıza aşağıdaki menü ekranı çıkıyor, burada fotoğrafta da işaretlemiş olduğumuz “Veri kullanımı” kısmına giriş yapıyoruz.
    ayarlar menüsü

     

  3. Burada artık cihazınız üzerinde hangi uygulamalarda ne kadar veri harcamışsınız görebilirsiniz. Bunu sağ üstte bulunan buton yardımı ile Wi-Fi kullanımına da bakabilirsiniz.

Belki bakmak istersin! WhatsApp Plus APK 2019

iOS

Şimdi ise iOS yani Apple iPhone, iPad tarzı cihazlarda nasıl kullandığımız veriye bakacağız. iPhone wifi kullanımı öğrenmeyi de aynı şekilde kısa ve öz bir sunumla size bildireceğim.

  1. Telefonumuzdan ayarlara giriyoruz.
  2. Ayarlardan fotoğrafta da işaretlemiş olduğumuz üzerine “Hücresel” butonuna basıyoruz ve o sekmeye giriş yapıyoruz.
  3. Girmiş olduğumuz sayfa da cihazımız da kullanmış olduğumuz internet verilerini görebiliyoruz. 

Bu şekilde hem Android hem de iOS cihazlar üzerinde nasıl telefonumuzdan internet kullanımını göreceğimizi öğrendik. Umarız makalemiz işinize yaramıştır ve verilerinizi iyi analiz etmişsinizdir.

Telefonların bu özelliklerinden faydalanmak, bizim için aylık paketimizi aşmamamız ve bir fatura şoku ile karşılaşmamızı engelleyecektir.

 

Özet
İnceleme Tarihi
İncelenen
İnternet Kullanımını Görme
Derecelendirme
41star1star1star1stargray

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.